کتاب

«معامله‌گری بر اساس (پرایس اکشن) یا رفتار قیمت، روشی است که در آن تمام تصمیمات معاملاتی بر مبنای صرف نمودار قیمت انجام می‌شود؛ به این معنی که هیچ اندیکاتوری برای شناسایی نواحی حمایت، مقاومت یا روند بازار استفاده نمی‌شود»

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه ایران (سنا)، کتاب «اصول و مبانی پرایس اکشن» تالیف «گالن وودز» ترجمه ریحانه نظام آبادی در دو جلد توسط انتشارات موسسه کتاب مهربان نشر در سال ۱۳۹۷ منتشر شده است.

تمام بازارهای مالی اطلاعات مربوط به حرکت قیمت بازار را در طی دوره های مختلف تولید می‌کنند؛ این اطلاعات در نمودار قیمت نمایش داده می شود. نمودار قیمت منعکس کننده باورها و  اقدامات تمامی شرکت کنندگان در طی یک دوره مشخص بازار است و این باورها در نمودار قیمت در قالب رفتار قیمت یا همان پرایس اکشن نمایش داده می شود.

 طرفداران پرایس اکشن بر این باورند که هر چند داده های اقتصادی و سایر رویدادهای خبری جهانی (عوامل فاندامنتال) کاتالیزورهای حرکت قیمت در بازار هستند، اما ما برای موفقیت در بازار نیازی به تجزیه و تحلیل آنها نداریم. دلیل آنها بسیار ساده است چرا که تمام اطلاعات اقتصادی و خبری جهان که سبب حرکت قیمت در یک بازار می‌شوند، در نهایت از طرق رفتار قیمت در یک نمودار قیمت منعکس می شوند؛ یعنی مشابه نظری که تکنیکالی است دارند برخی‌ها نیز بر همین اساس تجزیه و تحلیل تکنیکال را از مشتقات پرایس اکشن می دانند، چرا که این نوع تحلیل از قیمت های گذشته برای محاسبات تاثیر گذار در اقدامات معاملاتی بهره می برد.

از آنجا که «پرایس اکشن» نشان دهنده تمام متغیرهایی است که بر روی دوره های مختلف زمانی بزار تاثیر می‌گذارد، تجزیه و تحلیل آن می تواند تمام اطلاعات مهم و تاثیرگذار جهت طراحی معاملاتی سودآور را رقم زند فارغ از اینکه آیا از سایر ابزارها استفاده شود یا خیر.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۳۹ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۴۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۲۱۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۱۴۲ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایتhttp://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه : میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری