سیمان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده باید رشد قیمت‌ سیمان را بررسی کند تا مشخص شود افزایش ۳۷ درصدی نرخ این محصول توجیه‌پذیر است یا نه.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، سیده حمیده زرآبادی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  با اشاره به گرانی قیمت سیمان، گفت: سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده و ستاد تنظیم بازار که مسئولیت قیمت‌گذاری و نظارت بر قیمت‌های بازار را برعهده دارند باید رشد قیمت‌ سیمان را بررسی کنند تا مشخص شود افزایش نرخ این محصول توجیه‌پذیر است یا خیر؟

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه ممکن است مواد اولیه موردنیاز تولید سیمان داخلی باشد و رشد نرخ دلار تاثیری چندانی بر گرانی این مواد اولیه نداشته باشد اما در طول یک سال گذشته هزینه آب، برق، کرایه حمل ونقل و... افزایش چشم گیری داشت و تمام این عوامل در گرانی سیمان اثرگذار است.

اگرچه ممکن است مواد اولیه موردنیاز تولید سیمان داخلی باشد و رشد نرخ دلار تاثیری چندانی بر گرانی این مواد اولیه نداشته باشد اما در طول یک سال گذشته هزینه آب، برق، کرایه حمل ونقل و... افزایش چشم گیری داشتنظارت دقیقی بر قیمت کالاها در بازار وجود ندارد

وی اظهار کرد: نظارت دقیقی بر قیمت کالاها در بازار وجود ندارد به همین دلیل افزایش نرخ اجناس از نمودار و چارچوب مشخصی تبعیت نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی برای حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده وجود ندارد در نتیجه در این شرایط از یک سو مردم متحمل ضرر و زیان می شوند واز سوی دیگر ممکن است تولیدکننده نیز نتواند به سود چندانی دست یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها