شاخص

شاخص بورس تهران با افزایش ۲۸۰۵واحد به کانال ۲۴۹ هزار واحد بازگشت، شاخص هم وزن به عدد ۶۱ هزار و ۳۱۶ واحد رسید و شاخص بازار اول در کانال ۱۸۴ هزار واحدی ایستاد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۴۹۲ هزار و ۳۶ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۱۷ واحدی به عدد ۳ هزار و ۲۱۸ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن بیش از ۵ میلیارد و ۱۲۷ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۲۸۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای  فولاد، پارس و فارس  به ترتیب با ۲۷۹، ۲۲۸ و ۲۲۵ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای جم، فملی و شفن به ترتیب با ۹۷، ۳۷ و ۲۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خساپا، خپارس، ولساپا و شاراک پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت شد و خودرو و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، انتشار گزارش‌ عملکرد شرکت ها و آرامش بازار های جهانی مهمترین محرک های مسیر صعودی امروز شاخص تا ثبت عدد ۲۴۹ هزار و ۲۵۲ واحدی بود و به گفته  بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه مسیر صعودی شاخص ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه