ویتانا

امروز نخستین گشایش نماد فرابورس در سال ۱۳۹۸ با عرضه سهام شرکت ویتانا در بازار دوم و کشف قیمت ۱۲۳۰۰ ریالی هر سهم این شرکت رقم خورد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس، شرکت ویتانا با نماد «غویتا» که تا کنون در تابلو ب بازار پایه شاهد انجام معاملات سهام خود بود، پس از ارتقا به بازار دوم فرابورس و برگزاری نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» روز جاری در بازار جدید به روش گشایش نماد عرضه شد.

امروز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۱۲ میلیون و ۶۰۹ هزار سهم «غویتا» در بازار فرابورس به ارزش ۱۵۵ میلیارد و ۹۴ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت و عمده معاملات در سمت خرید و فروش در اختیار بازیگران حقوقی با مالکیت ۷۰.۶ درصدی در سمت خرید و ۹۹.۶ درصدی در سمت فروش بود.

مدیران این شرکت از گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر» در نشستی که هفته گذشته در فرابورس برگزار شد، به اجرای طرح توسعه این شرکت با عنوان کاسپین اشاره و بیان کردند: از سال ۱۳۹۴ طرح توسعه کاسپین در این مجموعه در فضایی به مساحت ۱۴۰ هزار متر مربع زمین آغاز شده است و دارای ۴ فاز اصلی شامل کارخانه بیسکویت، کارخانه ویفر و کیک، کارخانه شکلات و همچنین کارخانه غذای کودک است.

آنطور که محمدرضا فخرالدینی مدیرعامل ویتانا در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه عنوان کرد؛ با اضافه شدن طرح توسعه کاسپبن به مجموعه ویتانا، سهم ۳ درصدی صادرات از مجموع فروش ویتانا به یکباره به ۱۸ درصد افزایش یافته و همچنین برنامه افزایش سهم صادراتی تا ۴۰ درصد نیز مد نظر قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر بیسکویت مادر به چین در دو پارت که هر پارت ۳ تا ۴ کانتینر است بارگیری شده است، گفت: بازار کانادا، عمان، قطر، عراق، تاجیکستان و افغانستان نیز بازارهای صادراتی ویتانا را تشکیل می‌دهند که در این زمینه عراق بزرگترین بازار صادراتی شرکت به شمار می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس