شاخص

مدیرعامل کارگزاری رضوی، تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها را از مهمترین موضوعات اثرگذار بر وضعیت آتی شرکت ها دانست و گفت: به نظر می رسد این موضوع در کنار اخبار مجامع همچنان بازار را در وضعیت مطلوب حفظ خواهد کرد .

یوسف پاشانژاد در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که بازار با آن درگیر است، تجدید ارزیابی دارایی شرکت هایی است که با توجه به دستورالعمل ها و قوانین جدید، برای آنها معافیت هایی صادر می شود؛ لذا به نظر می رسد بازار به سمت شرکت هایی خواهد رفت که تصمیم به تجدید ارزیابی دارایی ها دارند یا به سمت تعدادی از صنایع که هنور رشد کافی نداشته و نتوانسته اند در یکسال گذشته متناسب با دیگر صنایع حرکت کنند.

وی سپس با اشاره به فصل برگزاری مجامع گفت: هم اکنون سرمایه گذاران در حال بررسی اخبار داخل مجامع هستند و در بعضی شرکت ها اخبار خوبی هم از مجامع رسیده است که خود این مساله، کاملا تاثیرگذار بوده و باعث شده بازار رونق بگیرد .

مدیرعامل کارگزاری رضوی ادامه داد: علی رغم اینکه تصور می شد سیر صعودی بازار سرمایه متوقف شود یا این بازار سیر نزولی بگیرد، اخبار مثبتی که از مجامع می رسد و بحث تجدید ارزیابی دارایی ها، احتمال نزول را پایین آورده است .

به گفته پاشانژاد، در حال حاضر  این مجامع و اخبار تجدید ارزیابی دارایی هاست که مانع از نزولی شدن بازار شده است .

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با اشاره به ریسک های سیاسی گفت: این ریسک ها همچنان در بازار سرمایه وجود دارند اما حساسیت بازار در این چند ساله به نوعی نسبت به ریسک های سیاسی کمتر شده است . همچنین با توجه به اینکه اخبار خوب و بد سیاسی پشت سر هم شنیده می شود، حساسیت بازار را نسبت به این موضوع کاهش داده و به جهت سیاسی هم خوشبینی ها نسبت به آینده بازار افزایش یافته است .

وی افزود: با توجه به اینکه بازار در ماه های اخیر رشد خوبی داشته و شاهد رشد نسبت P/E  ها هستیم، پیشنهاد می شود که سهامداران مخصوصا در سوددهی آتی شرکت ها با تحلیل بیشتری وارد شوند. چون موضوعی که در بحث ارزشگذاری و ارزش شرکت مغفول مانده، بحث سوددهی آتی شرکت هاست .

پاشانژاد با بیان اینکه این روزها و باتوجه به شرایط کلی بازار بعضی خریدها به صورت هیجانی انجام می شود، تاکید کرد: لازم است سرمایه گذاران روی بحث سوددهی و گردش وجه نقد آتی شرکت ها توجه بیشتری داشته باشند . علاوه بر این مناسب است سرمایه گذاران برای ورود به شرکت هایی اقدام کنند که برنامه ای برای تجدید ارزیابی دارایی های خود دارند و البته در خود شرکت هم وضعیت مساعدی حاکم است.

این کارشناس بازار سرمایه توصیه کرد، با توجه به افزایش قیمتی که اتفاق افتاده، لازم است سهامداران از هرگونه شتابزدگی پرهیز و با بررسی بیشتری نسبت به خرید و ورود به صنایع اقدام کنند .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه