پالایش نفت لاوان

شرکت پالایش نفت لاوان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷، به ازای هر سهم خود ۲ هزار و ۶۵۰ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ افزایش ۱۱۶ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پالایش نفت لاوان با سرمایه یک هزار و ۱۴۳ میلیارد و ۴۲۲ میلیون ریال، صورت های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد.

شرکت پالایش نفت لاوان در دوره یاد شده، مبلغ ۳ هزار و ۳۰ میلیارد و ۴۶۱ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۲ هزار و ۶۵۰ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۱۱۶ درصد افزایش داشته است.

در گزارش حسابرسی شده شرکت پالایش نفت لاوان نسبت به گزارش حسابرسی نشده، ۴ درصد افزایش سود به سبب کاهش بهای تمام شده فروش مشاهده می‌شود.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۳ هزار و ۳۸۱ میلیارد و ۸۱۸ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"شاوان" در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ یک هزار و ۴۰۵ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ یک هزار و ۲۲۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، شرکت پالایش نفت لاوان، تولید فرآورده های نفتی مطابق استاندارد های روز جهانی، تولید و فروش به موقع محصولات با درنظر گرفتن استراتژی کاهش موجودی مخازن همزمان با توجه به روند صعودی یا نزولی قیمت فرآورده ها که منجر به حداکثر سوداوری شود را از جمله اهداف و راهبردهای آتی مدیریت در خصوص تولید و فروش محصولات خود اعلام کرده است.

"شاوان" در برآورد خود از تغییرات نرخ فروش محصولات در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ اعلام کرده است در این دوره قیمت گذاری فرآورده های نفتی طبق قانون بودجه سالانه توسط وزارت نفت تعیین می شود که متأثر از قیمت های جهانی است و با توجه به روند افزایش قیمت نفت خام پیش بینی می شود قیمت فرآورده های تولیدی نیز متناسب با آن رشد کند.

شرکت پالایش نفت لاوان در برآورد خود از تغییرات عوامل بهای تمام شده در دوره یاد شده، اعلام کرده است: مهمترین عوامل تغییر در بهای تمام شده نوسانات بازار ارز، افزایش عمومی هزینه‌ها و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه (افزایش هزینه استهلاک) است که منجر به افزایش هزینه های تولید می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع