خواجه نصیری

استفاده از نامک، جزئی از بایسته ها و شایسته های صنعت کارگزاری در دوره کنونی است که موجب وسعت فعالیت کارگزاران و خدمات دهی آنها خواهد شد.

محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن، در گفت و گویی با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در خصوص مزایای استفاده از سامانه نامک گفت: ما برای بحث مربوط به مدیریت ریسک در حوزه معاملات اعتباری و هر گونه فعالیت کارگزاری فارغ از معاملات اعتباری که به نوعی به تعهدات ایجاد شده از سوی مشتریان باز می گردد به ابزار کنترل و چکینگ نیاز داریم تا به این ترتیب به صنعت کارگزاری ضربه ای وارد نشود و در عین حال مبتنی بر فرآیندهایی باشد که اعتبارسنجی را توسعه دهد. به همین دلیل سامانه نامک یک نیاز مبرم در این برهه زمانی محسوب می شود.

خواجه نصیری در ادامه گفت: با این ابزار کنترلی می توان قبل از ارسال سفارش موارد لازم را رصد کرد تا مشخص شود که آیا این سفارش، مبتنی بر واقعیت مالی بوده و پشتوانه مشتری است یا خیر.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن در ادامه اشاره داشت: طبیعتا نیاز به این سامانه خیلی بدیهی است و ضرورت یا غیر ضروری بودن آن دیگر در این زمان، موضوعیت ندارد.

وی گفت: در شرایط فعلی این موضوع در تمامی سامانه ها و سیستم های معاملاتی به عنوان یک پیش فرض شناخته می شود و می تواند فعالیت کارگزاری ها را تسهیل کرده و روند عملیات برخط و خدمات کارگزاری را افزایش می دهد. به همین ترتیب، بحث لزوم یا عدم لزوم دیگر منقضی است.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت:  سامانه نامک در حال حاضر جزئی از بایسته ها و شایسته های صنعت کارگزاری در این دوره و در دوره های نوینی است که مشتریان به صورت برخط  معامله می کنند تا به این ترتیب کارگزاران امکان پوشش حجم بیشتری از مشتریان را داشته باشند.

خواجه نصیری خاطرنشان ساخت: سامانه نامک تلاشی از سوی سازمان بورس و شرکت مدیریت فناوری است تا از این طریق بتواند ریسک های ممکن را از صنعت کارگزاری کاهش دهد .

وی در ادامه با اشاره به نگرانی های برخی از سهامداران نسبت به استفاده از این سامانه ابراز داشت: این سامانه هیچ لطمه ای به شرایط بازار وارد نمی کند بلکه اطلاعات مربوط به سفارشات و سیگنال های مبتنی بر حجم سفارشات و وضعیت سفارشات و تعاملات بازار را بسیار واقعی تر و قابل اعتناتر می کند. این اتفاق برای فعالین بازار هم اتفاق بسیار خوبی است و امیدواریم با افزایش و توسعه این درگاه مرکزی کنترل معاملات بتوانیم توسعه های بیشتری را در بازار سرمایه شاهد باشیم .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه