عشقی نژاد

طراحی سیستم کنترل ریسک در بازار ایران ضروری است و زمان و نحوه اجرایی شدن آن نیز یک امر حیاتی است.

جواد عشقی نژاد، مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد، در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص عملیاتی شدن فاز جدید سامانه نامک اظهار داشت: طراحی سیستم کنترل ریسک برای بازار سرمایه ما امری ضروری محسوب می شود اما زمان و مقاطع اجرایی آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی در این خصوص بیان داشت: ما از یک طرف با سیستم های کنترلی نوین و توسعه یافته مثل نامک، سمت تقاضای بازار را کنترل می کنیم باید در سمت دیگر به تقسیم بندی بازارها باید توجه داشته باشیم و این ریسک را در بازار کاهش دهیم.

عشقی نژاد با اشاره به نحوه فعالیت فاز جدید سامانه نامک بیان داشت: با راه اندازی و آغاز فعالیت این سامانه، ریسک خرید های بدون دارایی و بدون توان مالی به این سبک کنترل می شود و یکی از ریسک های صنعت کارگزاری به این ترتیب از بین می رود.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد در ادامه افزود: حجم نقدینگی در کشور بسیار زیاد است و انتظار می رود که اندازه بازار سرمایه نیز تا حدودی متناسب با این حجم نقدینگی رشد کند . لذا اصلاح روند تقسیم بندی در بازار می تواند موجب نظام مندی بازار سرمایه شود.

وی در ادامه با اشاره به روند تأمین مالی از بازار سرمایه عنوان داشت: بنگاه های اقتصادی ما هنوز هم روش های تأمین مالی سنتی که اغلب بانک محور هستند را ترجیح می دهند اما در این بین، باید گفت که بازار سرمایه ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برای تأمین مالی دارد که می تواند مکمل بسیار خوبی برای بانک ها باشد. لذا، بنگاه های اقتصادی باید تمامی جوانب تأمین مالی را در نظر بگیرند و بهترین راه را انتخاب کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه