نفت

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه با روند کاهشی همراه شد و نسبت به معاملات روز گذشته نزولی شد در حالی که میدان نفتی خلیج مکزیک پس از گذشتن از خطر طوفان، دوباره به روند حفاری ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، پس از آن که خطر طوفان بری از خلیج مکزیک گذشت، میادین نفتی این منطقه دوباره روند حفاری را آغاز کردند. در این بین، تولیدات نفت شیل آمریکا نیز در مسیر افزایشی قرار گرفت و رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

بر این اساس، قیمت نفت برنت دریای شمال با افت ۰.۱ درصدی به هر بشکه ۶۶ دلار و ۴۱ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با افت ۱۳ سنتی به هر بشکه ۵۹ دلار و ۴۹ سنت معامله شد.

تولیدکنندگان نفت در خلیج مکزیک برای جبران چند روز تعطیلی این میدان نفتی که منجر به کاهش ۷۴ درصدی تولیدات نفتی این کشور شده بود، سرعت حفاری ها را افزایش دادند تا آمار تولیدات چهار ماهه سوم را پوشش دهند.

فین زیبل، اقتصاددان ارشد در بانک ملی استرالیا در این خصوص بیان داشت: طوفان بری نسبت به سختی آنچه پیش بینی می شد نبود اما برای امنیت بیشتر موجب تعطیلی در حدود ۶۹ درصد از میادین حفاری در خلیج مکزیک شد.

این در حالی است که، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت این کشور از هفت میدان اصلی نفت شیل با حدود ۴۹ هزار بشکه افزایش در ماه آگوست به ۸.۵۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. در حال حاضر کل نولید نفت خام آمریکا به بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز می رسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل