نفت

پس از آنکه آژانس بین ‌المللی انرژی اعلام کرد به دنبال تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و در صورت نیاز برای جلوگیری از اختلال در عرضه اقدامات لازم را انجام خواهد داد، قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه اندکی کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از رویترز، این مساله بار دیگر توجه معامله‌گران را به کاهش تقاضای جهانی برای نفت معطوف کرد.

در معاملات امروز هر بشکه نفت خام وست‌ تگزاس  به هر بشکه ۵۶ دلار و ۱۶ سنت رسید و قیمت هر بشکه نفت برنت به هر بشکه ۶۳ دلار و ۲۴ سنت رسید.

در این بین، فیاض بیرول مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی اظهار داشت: این آژانس آماده است تا در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهد و اطمینان حاصل کند که نفت در بازارهای جهانی به طور مناسب عرضه می‌ شود.

آژانس همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده است: مصرف‌کنندگان اطمینان داشته باشند که بازار نفت در حال حاضر به خوبی تامین شده است. در نیمه اول سال ۲۰۱۹، تولید بیش از تقاضا بوده و ذخایر جهانی به بیش از ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

در حالی که اختلال عرضه در خاورمیانه نگرانی‌هایی در بازار به وجود آورده، اما معامله‌گران، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بیشتر نگران کاهش تقاضای جهانی برای نفت هستند.

به گفته تحلیلگران، اختلالات آب‌وهوایی و تنش‌های ژئوپلیتیک به طور موقت عرضه را دچار اختلال کرده است.

از سوی دیگر، اوپک و متحدان غیراوپکی آنها با تمدید ۹ ماهه توافق کاهش تولید، بر بازار نفت تاثیرگذار بوده‌اند.

این گروه قرار است تا ماه مارچ ۲۰۲۰، تولید خود را روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش دهند.

در عین حال، انتظار می‌رود تولید نفت شیل آمریکا تا ماه آگوست ۴۹ هزار بشکه در روز افزایش یابد و رکورد جدید ۸٫۵۵ میلیون بشکه در روز را ثبت کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل