بازار

بازارهای آسیایی معاملات روز جمعه را با روند کاهشی آغاز کردند در حالی که گزارش های عملکرد شرکت ها در آمریکا نشان از روند متفاوت عملکرد این شرکت ها در بازار آمریکا بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در حالی که بانک مرکزی اروپا نسبت به اقدام فوری در خصوص اجرای سیاست های محرکی، سرمایه گذاران را ناامید کرد،  شاخص های آسیایی نیز روند منفی را به ثبت رساندند.

در این بازار، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افت ۰.۵ درصدی همراه شد در حالی که نیکی ژاپن نیز ۰.۵ درصد منفی شد.

در این بین، شاخص شانگهای چین با افت ۰.۱ درصدی همراه شد.

در بازارهای اروپایی، شاخص آتس یورواستاکس با رشد ۰.۳ درصدی همراه شد و داکس آلمان نیز با افزایش ۰.۱ درصدی معاملات آتی خود همراه شد در حالی که شاخص آتی فوتسی لندن با کاهش ۰.۱ درصدی معاملات را ادامه داد.

شاخص های وال استریت نسبت به معاملات روز پنچشنبه روند کاهشی را تجربه کردند و شاخص اس اند پی با افت ۰.۳ درصدی همراه شد در حالی که قیمت سهام شرکت تولیدخودروی فورد گزارش عملکرد ناامید کننده ای را منتشر کرد.

اما بسیاری از شرکت ها با انتشار گزارش عملکرد مثبت ، موجب رشد قیمت سهام خود در بازار آمریکا شدند.

بر این اساس، شرکت آلفابت با رشد ۷.۹ درصدی قیمت سهام همراه شد، شرکت اینتل با رشد ۵.۱ درصدی قیمت سهام رو به رو شد، شرکت استارباکس ۶.۶ درصد مثبت شد، قیمت سهام آمازون ۱.۶ درصد رشد کرد .

هیتوشی آسائوکا، تحلیل گر ارشد شرکت مدیریت دارایی وان در این خصوص اظهار داشت: گزارش های عملکرد در بازار آمریکا متناقض بوده است، بسیاری از شرکت ها گزارش های امیدوارکننده ای منتشر کردند عده ای دیگر گزارش های منفی را از خود به جای گذاشتند و برخی دیگر نیز روند متعادل داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل