حسینی

مدیر عامل بورس انرژی با بیان اینکه در صورت قانونی شدن فعالیت استخراج کنندگان رمز ارزها و معاملات آن در کشور ، امکان تامین برق برای ماینرها از طریق بورس انرژی وجود دارد، گفت: از این طریق قیمت برق با نرخ رقابتی و منصفانه،کشف و داد و ستد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، سید علی حسینی  درباره امکان حل مسئله مصرف برق برای استخراج کنندگان رمز ارزها یا به اصطلاح «کریپتوکارنسی» از طریق بازار برق در بورس انرژی گفت: در صورت قانونی شدن فعالیت استخراج کنندگان رمز ارزها و معاملات آن در کشور ، می‌توان امکان تامین برق برای این افراد از طریق بورس انرژی ایران را فراهم کرد.

مدیر عامل بورس انرژی ایران افزود: هر مصرف کننده و تولید کننده‌ای که از طریق مراجع ذی‌صلاح از جمله توانیر به بورس انرژی ایران معرفی و در سامانه‌های معاملاتی این بازار فعال شود ، امکان خرید و فروش برق را خواهد داشت.

وی ادامه داد:‌ ماینرها یا استخراج کنندگان رمز ارزها از جمله بیت‌کوین هم می‌توانند از این بستر موجود استفاده کنند و به این ترتیب قیمت برق با نرخ رقابتی و منصفانه، کشف و داد و ستد خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ پالایشگاه بزرگ کشور در بورس انرژی حضور دارند،گفت: تمام فرآورده‌های این مجتمع‌های پالایشی در حال حاضر در بورس انرژی پذیرش و در حال عرضه هستند و تا این لحظه حجم معاملات در این بخش نسبت به سال قبل، رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی