رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ برنامه کلی دولت، به ثبات رساندن قیمت خودرو است، برای تحقق این مهم چند گام لازم است که نخستین آن، به تعادل رسانیدن تولید خودرو است.

رضا رحمانی امروز ‌بعد از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: ‌تولید خودرو پس از نوسان هایی در ماه های گذشته، اکنون به تعادل رسیده و به طور مرتب انجام می شود.

رحمانی ادامه داد: ‌قیمت خودرو نیز در هفته های گذشته (به جز دیروز که با مسبب آن برخورد خواهد شد)، روند کاهشی به خود گرفته بود.

وی بیان داشت:‌ طی دستوری به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، افزایش قیمت برخی محصولات یکی از خودروسازان در روز گذشته در دست بررسی است که آیا ناشی از اشتباه سیستمی بوده یا دلیل دیگری داشته است.

وزیر صنعت تصریح کرد: ‌اگر این افزایش قیمت ها برخلاف مصوبات بوده باشد، به شدت با آن برخورد خواهیم کرد و در صورتی که اشکال سیستمی بوده باشد نیز باید دلیل آن بررسی شود.

وی همچنین در خصوص افزایش مجدد قیمت روغن موتورهای خودرو، تاکید کرد:‌ هرگونه افزایش قیمتی بیش از مصوبه ستاد تنظیم بازار تخلف است که در این زمینه به صورت میدانی با متخلفان برخورد می شود.

رمز ارزها

عضو کابینه دولت در پاسخ به سوالی در خصوص رمزارزها افزود:‌ اکنون دولت استخراج ارزهای مجازی را به رسمیت شناخته، اما نحوه بهره برداری از آن مشخص نیست و ممکن است استخراج شده و صادر شوند.

رحمانی درباره موضوع تفکیک وزرات صنعت، معدن و تجارت نیز گفت:‌ این موضوع در مجلس در حال بررسی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان