کتاب

این کتاب شرحِ گیرا و جالب «ریچارد هال تیلر» از تقلای خود برای بازگرداندن علم اقتصاد به زمین است و طرز فکر ما درباره خودمان و جهان مان را متحول می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، کتاب «کج رفتاری شکل گیری اقتصاد رفتاری» نوشته ریچارد تیلر و ترجمه بهنام شهائی توسط انتشارات مهربان نشر در ۵۵۱ صفحه در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است.

«ریچارد هال تیلر» پدر اقتصاد رفتاری است؛ وی از طریق وصل کردن اکتشافات اخیر روانشناسی انسان به فهم عملی از مشوق ها و رفتار بازار، راه‌های جدیدی را برای نگریستن به هر چیزی از معیشت خانوار گرفته تا مسابقات تلویزیونی، جذب بازیکنان فوتبال و کسب و کارهایی مانند اوبر به روی ما می‌گشاید.

این کتاب نشان می دهد چگونه مطالعات محاسبات نادرست انسان ها می تواند به ما در اتخاذ تصمیم های هوشمندانه در زندگی مان، کسب و کارمان یاری رساند. حوزه نوظهور اقتصاد رفتاری تلفیق شیرین و دلچسبی از روانشناسی و اقتصاد درباره فرایند انتخاب و تصمیم‌گیری انسان‌هاست. کتاب فوق تصویر واقع‌بینانه‌تری از تصمیم ها و رفتارهای انسان ها ارائه می دهد، به اشتباهات و خطاهای اقتصادی، تصمیم ها و رفتارهای انسان‌ها پرداخته شده و نحوه تاثیرگذار شرکت ها و قانون گذاران بر تصمیم‌ها و رفتارها را بیان می کند.

فصول این کتاب عبارتند از: خشت های آغازین، حسابداری ذهنی، خویشتن داری، همکاری با دانیل کانمن، سرشاخ با حرفه اقتصاد، مالیه، به شیکاگو خوش آمدید و کمک رسانی. این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.؛ ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۹۷ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۵۲۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۳۳۰ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۲۴۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره دو سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری