شاخص

شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۱۶۸ واحدی و ثبت عدد ۲۵۶ هزار و ۶۹۸ واحد رکورد تاریخی جدیدی ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز با ۹۶۶ واحد افزایش به رقم ۶۴ هزار و ۵۴۲ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۱۸۷ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۱۹ هزار و ۱۲۵ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۳ واحدی به عدد سه هزار و ۴۰۹ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۷ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۲۸۸ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای اخابر، حکشتی و وپارس به ترتیب با ۲۴۳، ۸۷ و ۷۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای  فملی، وغدیر و وامید به ترتیب با ۲۱۴، ۱۰۱و ۷۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز خساپا، وتجارت، فولاد، سفارس و خودرو پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و فلزات اساسی و دارو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، تدپیکس با رشد ۱۱۶۸ واحد به کانال ۲۵۶ هزار واحدی وارد شد و رکورد جدیدی ثبت کرد. به گفته کارشناسان بازار سرمایه، زمزمه تک نرخی شدن ارز و حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی مهمترین عامل رکوردهای جدید شاخص بورس تهران است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار