رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی ایران برای حمایت ویژه از فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی در بخش‌های صنعت و معدن کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رضا رحمانی در دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذاران خارجی فعال در حوزه تولید پنل‌های خورشیدی با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های بی نظیر صنعتی و معدنی ایران، گفت: برای فعالیت اثر بخش همه سرمایه‌گذاران خارجی در نقاط مختلف کشورمان، تمامی مشوق‌های قانونی را به کار می‌بریم.

وی با اشاره به تخصص گروه سرمایه‌گذاری هندی_آلمانی در حوزه تولید پنل‌های خورشیدی و راه‌اندازی نیروگاه‌های این حوزه، تصریح کرد: این صنعت از چند جهت برای کشور ما حائز اهمیت است که از مهترین عناوین آن می‌توانیم به فرصت‌های صادراتی برق تولیدی اشاره کنیم.

رحمانی ادامه داد: علیرغم همه محدودیت‌ها صنعت ما در حال رشد بوده و نیازمندی کشور به مصرف برق رو به فزونی است، لذا حضور سرمایه‌گذار خارجی در این بخش می‌تواند آورده خوبی برای دو طرف داشته باشد.

وی تاکید کرد: نه تنها در این صنعت، بلکه در سایر حوزه‌های صنعتی و معدنی هم فرصت های بی‌بدیلی برای سرمایه‌گذاران خارجی وجود دارد.

رحمانی گفت: یکی از مزیت‌های مهم کشورمان در همکاری با سرمایه‌گذاران خارجی، وجود نیروی انسانی توانمند ایرانی است که در کنار وجود مواد اولیه مناسب، از لحاظ تامین تجهیزات مورد نیاز هم شرایط برای آغاز فعالیتشان کاملا مهیاست.

وی با اشاره به برخی پیشرفت‌های صنعتی کشورمان خاطر نشان کرد: صنایع بزرگ فولاد، مس و آلومینیوم ایران در حال توسعه روز افزون هستند و در آینده نزدیک تامین انرژی مورد نیاز این صنایع و بخش‌های پایین دست آنها مورد توجه خواهد بود.

وزیر صنعت با دعوت از همه سرمایه گذاران قدرتمند خارجی برای مشارکت در طرح های صنعتی و معدنی ایران، تصریح کرد: برای تسریع در روند فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی تمامی ظرفیت‌ها و مشوق‌های قانونی را به کار می بندیم.

رحمانی با اشاره به امنیت بالای سرمایه گذاری در ایران، گفت: هیچ محدودیتی مانع توسعه کشورمان طی ۴۰ ساله گذشته نشده و از این پس هم نخواهد شد.

وی اعلام کرد: فقط در بخش معدن و اکتشافات معدنی امروز ظرفیتی بالغ بر ۵۰ میلیارد تن مواد معدنی قابل استخراج در ایران شناسایی شده که فرصت بسیار مناسبی برای مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

وزیر صمت تاکید کرد: اولویت نخست ما فعالسازی همین ظرفیت ها و ممانعت از خام فروشی در این حوزه است، در همین راستا راه اندازی واحدهای صنعتی توانمند برای تبدیل مواد معدنی موجود به محصولات با ارزش افزوده بالا در دستور کار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان