کد خبر 59333
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ۴۷ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش داشت و به ۶۰ دلار و ۲۸ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، قیمت نفت  امروز شاهد افزایش بود، اما افزایش تنش های تجاری بین آمریکا و چین و نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی جهان که می تواند موجب کاهش تقاضای نفت شود موجب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.

قیمت نفت برنت از ابتدای ماه اوت تاکنون یعنی زمان اعلام ترامپ مبنی بر وضع تعرفه های جدید علیه کالاهای وارداتی از چین ۷.۶ درصد سقوط کرده است. دولت چین نیز به تلافی این سخنان، واردات محصولات کشاورزی را کاهش داده و اقدام به کاهش ارزش پول ملی خود کرده است. آمریکا در واکنش به این اقدام، چین را در فهرست کشورهای دستکاری کننده نرخ ارز قرار داده است.

در حالی که تجار نگران تاثیرگذاری تنش های تجاری موجود بر تقاضا برای نفت هستند، قیمت نفت برنت دیروز بیش از ۳ درصد افت کرد و امروز قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش شدید جلسه قبل،  ۴۷ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش داشت و به ۶۰ دلار و ۲۸ سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت برنت به رقم ۵۹ دلار و ۷ سنت رسید که پایین ترین رقم از ۱۴ ژانویه تاکنون بود.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۴۷ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۱۶ سنت رسید.

آمریکا پکن را متهم به دستکاری در ارزش یوان کرده است. ارزش یوان در برابر دلار به پایین ترین رقم در طی بیش از یک دهه گذشته رسیده است. پکن گفته این کاهش از تبعات تشدید جنگ تجاری بوده و نقشی در آن نداشته است. کاهش ارزش یوان موجب ارزان تر شدن قیمت تمام شده کالاهای چینی و تقویت صادرات می شود، اما در عین حال هزینه واردات را افزایش می دهد. چین بزرگترین وارد کننده نفت جهان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل