پست بانک

پست بانک ایران در صورت های مالی تلفیقی ۱۲ماهه اعلام کرده است که زیان هرسهم به یک هزار و ۳۳۰ریال رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، پست بانک ایران در اطلاعات و صورت های مالی تلفیقی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷ زیان هرسهم را یک هزار و ۳۳۰ریال اعلام کرد.

«وپست» در گزارش تلفیقی درآمدهای مشاع خود را ۱۱هزار و ۵۸۷میلیارد ریال، کل درآمدها را ۵هزار و ۴۷۴میلیارد ریال و زیان انباشته‌ قابل انتساب به صاحبان سهام شرکت اصلی را ۱۱هزار و ۷۱میلیارد و ۸۹۵میلیون ریال منتشر کرده است.

این بانک در شرکت اصلی زیان یک هزار و ۳۷۰ریالی برای هرسهم شناسایی کرده است. جمع درآمدها را ۵هزار و ۳۱۳میلیارد ریال، زیان خالص را ۴هزار و ۴۲۹میلیارد ریال و زیان انباشته پایان دوره را ۱۱هزار و ۱۱۸میلیارد ریال اعلام کرد.

«وپست» در برآوردی که از تغییرات در نرخ سود تسهیلات اعطایی دارد اعلام کرده است که نرخ سود تسهیلات اعطایی همواره وفق بخشنامه های ابلاغی بانک مرکزی بوده و تغییر قابل توجهی در دوره مورد اشاره پیش بینی نمی شود.

همچنین برآورد شرکت از تغییرات در مانده تسهیلات سیاست های بانک در تخصیص منابع در چارچوب ایجاد پرتفوی اعتباری بهینه و همسو با سیاست های کلان اقتصادی کشور است. که در این راستا تخصیص منابع به بخش های صنعتی، تولیدی، کشاورزی، بازرگانی و خدمات در جهت تامین مالی پروژه ها و سرمایه در گردش متقاضیان تسهیلات صورت می پذیرد. لذا تغییرات در مانده تسهیلات اعطایی مشابه سال ۹۷ پیش بینی می شود.

گفتنی است؛ برآورد شرکت از تغییرات در مانده ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بر اساس سیاست ها و خط مشی های اعتباری تدوین شده و با توجه به اعتبار سنجی انجام شده درخصوص مشتریان اعتباری و همچنین تضامین و وثایق دریافتی از مشتریان کاهش ریسک اعتباری مشتریان و متعاقباً کاهش هزینه مطالبات مشکوک الوصول از سیاست های بانک است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع