دلار، طلا

کاهش شاخص های معاملاتی در بازار سهام آمریکا موجب شد، سرمایه گذاران نسبت به ورود به بازار طلا ترغیب شوند و افزایش تقاضا برای خرید این کالا، رشد ناگهانی قیمت این زرد زیبنده را موجب شد.

بازارهای سهام آمریکا امروز با افت بسیار شدیدی همراه شدند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت طلا در معاملات امروز با افزایش بسیار چشمگیری همراه شد در حالی که بازارهای آمریکا با افت شاخص های معاملاتی مواجه شدند.

بر اساس این گزارش، کاهش شاخص های معاملاتی در بازار سهام آمریکا موجب شد، سرمایه گذاران نسبت به ورود به بازار طلا ترغیب شوند و افزایش تقاضا برای خرید این کالا، رشد ناگهانی قیمت این زرد زیبنده را موجب شد.

به این ترتیب در بازار آمریکا، شاخص داوجونز ۲.۷۸ درصد کاهش داشت و بدترین روز سال ۲۰۱۹ را پشت سر گذاشت.  اوراق قرضه ۲ ساله آمریکا نیز ۸.۲ درصد منفی شد و طلا ۱.۳ درصد افزایش را به ثبت رساند و به هر اونس یک هزار و ۴۷۶ دلار رسید.

این در حالی است که، چین در اعتراض به اقدام ترامپ در اعمال تعرفه ۱۰درصدی بر واردات ۳۰۰ میلیارد دلاری کالای چینی، امروز اعلام کرد که کلا واردات محصولات کشاورزی از آمریکا را متوقف خواهد کرد.

از سوی دیگر، در بازار نفت، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس با رشد ۰.۴ درصدی به ۵۴ دلار و ۹۲ سنت رسید و قیمت نفت برنت دریای شمال نیز با رشد ۰.۲ درصدی هر بشکه ۵۹ دلار و ۹۷ سنت داد و ستد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل