بورس و رسانه

برگزیدگان سومین جشنواره ملی بورس و رسانه، عصر امروز در مراسمی معرفی و تجلیل شدند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این مراسم که با حضور خبرنگاران و روزنامه نگاران، اساتید علوم ارتباطات، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان برگزار شد، آثار برتر در بخش های هفت گانه  معرفی و با اهدای جوایزی از خالقین این آثار تقدیر شد.

در بخش تیتر این جشنواره، هیات داوران به اتفاق آرا لیلی شهیر از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران( سنا) را  با تیتر "نوری در بورس، شوری در سهامداران" حائز رتبه نخست دانست.  سمیرا ابراهیمی از روزنامه تعادل با تیتر "ظرفیت پارکینگ پول تکمیل است" دوم شد و مهدی حاجی وند از بورس ۲۴ با تیتر "لی لی پوتی های بازار، کوچک اما سودآور " رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

در بخش خبر، هیچ یک از آثار ارسالی، ویژگی های لازم برای کسب رتبه نخست را کسب نکرد. جایزه دوم  خبر به علیرضا باغانی از بورس ۲۴ برای "مجموعه آثار" و رتبه سوم به مهناز عبدی از تهران تایمز برای خبر  "رشد بیش از ۶۲ درصدی بورس تهران" رسید.

جوایز بخش گزارش به ترتیب به محمد علی غلامرضایی از بورس نیوز برای "بررسی اثرات یک قانون بر خساپا"، علی اصغر حیدری از هفته نامه اطلاعات بورس برای گزارش " تلخکامی قند شیرین "و آتوسا جعفری از ماهنامه بورس برای اثر "بخش بورسینما "اختصاص یافت. همچنین اثر علیرضا نوری کجوریان با عنوان " ب مثل بورس" از هفته نامه ترنم شمال ( نوشهر) شایسته تقدیر شناخته شد .

در بخش گفت و گو ، هیات داوران  اثر محمدرضا چراغی از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با نام "اگر رانت ها برداشته شود، بسیاری از شرکت ها تعطیل می شوند"  را حائز رتبه نخست تشخیص داد . محمد حسین بابالو از روزنامه دنیای اقتصاد با مطلب "سرعت گیرهای بازار آتی زعفران "رتبه دوم را کسب کرد و جایزه سوم با عنوان "الزام حضور  بازار سرمایه در تصمیمات کلان اقتصادی" به مهرنوش سلوکی از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) رسید .

در بخش یادداشت، مقاله و سرمقاله، هیات داوران هیچ یک از آثار دریافتی را شایسته رتبه نخست تشخیص نداد . محمدصادق پور از خبرگزاری آنا با اثر "رخوت صنعت بیمه در حوادث آب و هوایی و نقش بورس" رتبه دوم را کسب کرد و احمدرضا منزه از روزنامه اصفهان امروز با ارائه مطلب "مدیریت باهوش، موفقیت باسود" به مقام سوم رسید.

در بخش رسانه های دیداری و شنیداری، مریم سادات نجبائی از برنامه پیک بامدادی رادیو سراسری که با اثری با عنوان "عرضه زعفران در بورس کالا" در این جشنواره شرکت کرده بود، رتبه اول را کسب کرد. مجید امینی از  برنامه تیتر امشب شبکه خبر با "مجموعه آثار" و  رضا نگهبان از باشگاه خبرنگاران جوان با مطلب "تکمیل چرخه ملی شدن صنعت نفت در بورس " رتبه دوم را به دست آوردند . همچنین حازم الکلاس از شبکه العربی قطر با ارسال مطلبی از "دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه " و اعظم قربانی از صداو سیما مرکز سهند(آذربایجان شرقی) برای اثر " سنگینی کفه سرمایه گذاری، به نفع بازار سرمایه" ، سوم شدند . آثار ارسالی نسرین گودرزی از خبر شبانگاهی شبکه سوم سیما با عنوان "سومین لیگ ستارگان بورس" و  یوسف جلالی از شبکه پرس تی وی با عنوان "نشست بازار سرمایه اسلامی" نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

در نهایت در بخش ویژه، جایزه نخست سومین جشنواره بورس و رسانه به حمیده سلطانی از رادیو اقتصاد "به خاطر تهیه "برنامه رادیویی کالای ایرانی " رسید. جوایز دوم و سوم هم در این بخش به ترتیب به نفیسه توتونچیان از سایت اطلاع رسانی صنعت کار به خاطر تهیه مطلب "تالار شیشه ای، بورس رونق تولید" و  سیده لیلا اسراری از رادیو مرکز فارس برای ارائه "برنامه اثر بورس برای همه " اختصاص یافت.

خاطر نشان می شود: سومین جشنواره ملی بورس و رسانه، امسال میزبان ۸۲۰ اثر از رسانه های مختلف مکتوب، دیداری و شنیداری بود و طی آن بیش از ۲۰۰ خبرنگار، گزارشگر ، مقاله نویس و یاداشت نویس به رقابت پرداختند . بررسی های آماری همچنین از رشد بیش از ۲۰ درصدی آثار دریافتی حکایت دارد  .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه