بازار

به دنبال افزایش تنش تجاری بین واشنگتن و پکن بازار سرمایه آمریکا دچار نوسانات شدید شده است. این در حالی است که،وال استریت در روز جمعه فعالیت خود را در منطقه قرمز به پایان برد، گرچه در پایان روز از شدت نوسانات کاسته شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، دونالد ترامپ گفته است که آمریکا با چین در حال پیگیری مذاکرات تجاری است، اما اضافه کرده که وی فعلا آمادگی توافق ندارد. همین اظهار نظر سبب شده که ترس از یک جنگ تجاری تمام عیار بین دو اقتصاد اول جهان، بازارها را متشنج کند.

به گفته ترامپ آمریکا همچنان قصد دارد با غول تکنولوژی چین هوآوی قطع همکاری می کند و هیچ شرکت آمریکایی حق مراوده با هواوی را ندارد.

هفته گذشته تلاطم در بازارهای سهام بسیار شدت یافت و در بورس های آمریکا بیشترین سهم هفتگی در طول سال جاری معامله شد – یعنی ۴۱ میلیارد سهم.

به گزارش رویترز، روز جمعه هر سه شاخص وال استریت بیش از ۱ درصد در معاملات صبحگاهی ریزش داشتند اما توانستند تا حدی تا پایان روز با افزایش همراه شوند. داوجونز حتی توانست ۰.۱ درصد مثبت شود.

ریک مکلر، از مدیران شرکت سرمایه گذاری چری لین در نیوجرسی، به رویترز گفت که اظهار نظرهای مختلف مقامات در هفته گذشته سبب شده تا سرمایه گذاران سردرگم و هراسان شوند.

به گفته او، تلاطم های اخیر موجب رونق بازار شده چراکه آنان به راحتی می توانند نوسانگیری کنند، اما سرمایه گذاران بلندمدت اقدام به فروش می کنند و از این وضعیت راضی نیستند.

در آخرین روز هفته در آمریکا، شاخص داوجونز با ۹۰.۷۵ واحد، یا ۰.۳۴ درصد، عقب نشینی همراه شد. اس اند پی نیز ۱۹.۴۴ واحد، یا ۰.۶۶ درصد، منفی شد و نزدک با افت تقریبی ۸۰.۰۲ واحد، معادل ۱ درصد، کار خود را پایان داد.

سهام اوبر، بزرگترین تاکسی آنلاین جهان، نیز ۶.۸ درصد سقوط کرد. سقوط سهام اوبر پس از آن بود که این شرکت گزارش زیان فصلی خود را معادل ۵.۲ میلیارد دلار منتشر کرد. درآمدهای این شرکت بسیار پایین تر از سطح انتظار تحلیل گران وال استریت بود. قیمت سهام شرکت داروسازی نکتار نیز دچار افت شدید شد.

به این ترتیب، شاخص اس اند پی ۵۰۰ توانست ۴۶ مرتبه رکورد رشد هفتگی خود را پشت سر بگذارد. این بازار ۹ مرتبه رکورد نزول هفتگی ثبت کرده است. شاخص نزدک نیز ۵۷ رکورد رشد هفتگی و ۱۲۹ رکورد برای نزول هفتگی در کارنامه خود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل