مکزیک

چندین بانک بزرگ مکزیک روز شنبه اعلام کردند که کارتهای اعتباری آنان با مشکل روبرو شده و مشتریان آنان مجبورند برای خرید از پول نقد استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از رویترز، فروشندگان بسیاری از فروشگاه در روز شنبه فقط پول نقد از مشتریان می پذیرفتند.

بانک های بانورته، اچ اس بی سی و سانتاندر همگی بر روی صفحات توییتر خود نوشتند که این مشکل نه از طرف بانک بلکه از سوی شرکتی است که عملیات پردازش کارتها را انجام می داده است. بانکها گفته اند که در تلاش هستند تا مشکل را هرچه سریعتر رفع کنند.

شاهدان عینی در مکزیکو سیتی به رویترز گفتند که هنگام خرید، کارتهای اعتباری آنها با مشکل روبرو شد و فروشندگان اعلام کردند که سیستم کارت خوان آنها کار نمی کند. افراد دیگری نیز خارج از مکزیکو سیتی شکایات مشابهی را توییت کرده اند.

هنوز معلوم نیست آیا به جز کارتهای اعتباری کارتهای دیگر این سه بانک نیز دچار مشکل شده اند یا خیر. وزیر دارایی مکزیک واکنش سریعی نشان نداده و به رویترز نیز پاسخی نداده است.

وضعیت نابسامان کارتهای اعتباری در حالی پیش آمده که چندی است رئیس جمهور مکزیک به دلیل رواج پول غیرقانونی و تقلبی مردم را تشویق به استفاده از کارت به جای پول نقد می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل