کویرتایر

شرکت کویر تایر در صورت های مالی ۶ماهه برای هرسهم ۱۳۴ریال زیان شناسایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت کویر تایر در اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸، برای هرسهم ۱۳۴ریال زیان شناسایی کرد.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود زیان عملیاتی را ۵۰میلیارد و ۹۹۶میلیون ریال، زیان خالص را ۹۳میلیارد و ۵۱۹میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره ۸میلیارد و ۶۴۴میلیون ریال اعلام کرد.

در دوره مالی ۶ماهه، «پکویر» توانسته ۹هزار و ۲۵۸تن انواع محصولات خود را به ارزش یک هزار و ۸۳۶میلیارد ریال به فروش برساند که در پایان این دوره به سود ناخالص ۶۱میلیارد و ۴۶۰میلیون ریال دست یافته است و برآورد تعداد فروش خود در دوره ۶ماهه دوم سال به ۱۵هزار و ۲۵۵تن و مبلغ فروش ۳هزار و ۵۰۲میلیارد ریال دست می یابد.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که با توجه به وضعیت اقتصادی و چالش های موجود در بازار،شرکت اهداف وبرنامه کاری سال ۹۸ را بر پایه حفظ توان تولید وفروش خود تدوین کرده است که در این راستا تیم مدیریت واجرائی شرکت استراتژی های متفاوتی را جهت دستیابی به اهداف تعریف شده به کار گرفت.

همچنین این شرکت قصد دارد با توجه به افزایش در قیمت تمام شده محصولات افزایش قیمت تایر با تایید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان صورت خواهد پذیرفت.  علاوه بر این با توجه به اینکه بالغ بر نیمی از مواد اولیه شرکت از منابع خارجی تامین می شود افزایش نرخ ارز، نرخ جهانی مواد اولیه و قیمت نفت موجب افزایش در بهای خرید مواد اولیه می شود.

«پکویر» در رابطه با افزایش نرخ ارز وافزایش قیمت مواد اولیه اساسی، شرکت با چالش افزایش بهای تمام شده محصولات مواجه است که با برنامه ریزی های صورت گرفته سعی شده چالش مذکور کنترل شود. همچنین در خصوص موادی که ارز ۴۲هزار ریال به آن تعلق نمی گیرد شرکت درصدد خرید از سایر تامین کنندگان با قیمت مناسب است.

«پکویر» اعلام کرده است که با توجه به اینکه بخش مهمی از مواد اولیه از تامین کنندگان داخلی و خارجی تامین می شود شرکت پیش بینی های لازم در خصوص افزایش نرخ و اطلاع به مشتریان در خصوص تغییرات نرخ فروش و کنترل هزینه ها را برنامه خود قرار داده است و با توجه به اینکه برخی از قرادادها منعقده در سال گذشته، در ابتدای سال مالی جاری به وقوع پیوسته، باعث شده هزینه های اداری و فروش نسبت به فروش افزایش یابد. مدیریت تلاش دارد تا نسبت به کنترل بیشتر هزینه ها در ۶ماهه آتی اقدام کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع