تالار

شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود اعلام کرد که پرتفوی بورسی آن با رشد ۷هزار و ۱۸۱میلیارد و ۳۰۶میلیون ریال همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸  این شرکت با سرمایه ۴هزار و ۵۰۰میلیارد ریالی سود هرسهم به ۲۴۱ریال رسیده است.

این شرکت در گزارش ۶ماهه ، سود عملیاتی را یک هزار و ۸۱میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۸۳ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۳۳۶میلیارد ریال اعلام کرده است.

«وتوسم» در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود با توجه به پرتفوی شرکت های پذیرفته شده در بورس، بهای تمام شده را طی این دوره با افزایش ۱۱۵میلیارد و ۸۲۲میلیون ریالی مبلغ یک هزار و ۹۳میلیارد و ۹۵۶میلیون ریال اعلام کرد. همچنین ارزش بازار را با افزایش ۳۵۴میلیارد و ۴۰۹میلیون ریالی مبلغ یک هزار و ۷۷۲میلیارد و ۷۴۵میلیون ریال منتشر کرده است.

در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود با توجه به پرتفوی شرکت های پذیرفته شده در بورس با رشد ۷هزار و ۱۸۱میلیارد و ۳۰۶میلیون ریال همراه شده است.

این شرکت در دوره مورد گزارش، سود واگذاری های بورسی را ۷۳۵میلیارد و ۷۲۲میلیون ریال اعلام کرد و مبلغ کل سهام واگذار شده را ۲هزار و ۵۶۳میلیارد و ۷۳۷میلیون ریال اعلام کرد. علاوه بر این کل مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده را ۲هزار و ۲۴میلیارد و ۹۸۴میلیون ریال منتشر کرد.

این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرده است که سرمایه گذاری های شرکت همواره بر اساس تحلیل صورت های مالی(به صورت گذشته نگر) و برآورد سود سال های آتی با عنایت به پیش بینی ها و برآوردهای کارشناسی نسبت به تمامی موارد اثر گذار بر عملکرد مالی شرکتهای هدف(بصورت آینده نگر)انجام می شود، بنابراین شرکت سعی کرده در صنایعی سرمایه گذاری کند که دارای مزیت رقابتی در کشور باشند.

بنابر این بخش مهمی از ارزش بازاری سبددارایی ها بورسی و فرابورسی شرکت مربوط به صنایع فلزات اساسی، شیمیایی، فرآورده های نفتی و استخراج کانه های فلزی است. علاوه بر آن، شرکت همواره به ابزارهای نوین مالی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری درآن ها توجه خاص مبذول داشته و بررسی آن را در اولویت کاری خود قرارداده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع