کتاب

کتاب «معامله‌گری از عمق وجود» از شهود نیمکره راست مغز و خرد نیمکره چپ مغز استفاده کنید تا معامله‌گری حرفه ای شوید» نوشته کورتیس ام. فیث ترجمه زینب آذریان در سال ۱۳۹۸ توسط نشر چالش منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه ایران (سنا)، مغز انسان از دو نیمکره چپ و راست تشکیل شده که هر یک وظایف خاص خود را دارند که با استفاده درست و هم زمان از آنها می‌توان از توانمندی‌های کل مغز بهره برد. برخی بر این باورند که افراد در زندگی یا فقط از نیمکره راست مغر خود استفاده می‌کنند یا فقط از نیمکره چپ مغز و همین امر موجب شده است که شخصیت متفاوت افراد شکل بگیرد.

 اما موضوع این است که اگر چه در برخی افراد نیمکره راست قوی‌تر است و در برخی دیگر نیمکره چپ است که کنترل امور را در دست دارد، می‌توان به راحتی هر دو نیمکره را تقویت کرد و در معامله‌گری و در حوزه های دیگر زندگی از ویژگی‌های کل مغز استفاده کرد.

کورتیس ام. فیث اهمیت استفاده از شهود و غریزه در معامله‌گری را به خوبی درک کرده و آن را به زیبایی هر چه تمام تر توضیح داده است. او می‌گوید همانطور که برای آموزش شبکه های عصبی مصنوعی از مثال ها و نمونه های فراوان استفاده می شود. شهود انسان نیز با نمونه ای معتبر و کسب تجربیات زیاد پرورش می یابد. به همین دلیل است که افراد حرفه ای و معامله گران ماهر، به سرعت و به راحتی در هر شرایطی واکنش مناسبی از خود بروز می دهند.

کورتیس معامله گر بزرگی است که با قلم دلنشین خود در کتاب هایش از تجربیات خود از زندگی و معامله‌گری می‌گوید؛ کتاب‌های او مکمل هم محسوب می شوند.

کتاب «معامله‌گری از عمق وجود» از شهود نیمکره راست مغز و خرد نیمکره چپ مغز استفاده کنید تا معامله‌گری حرفه ای شوید» نوشته کورتیس ام. فیث ترجمه زینب آذریان در سال ۱۳۹۸ توسط نشر چالش منتشر شده است.

فصل های کتاب عبارتند از: قدرت ندای درون، هدف شهود چیست، ساختار بازارها، آموزش ندای درون و اعتماد به آن، نخبگان معامله گری، معامله گران تکنولوژیک، هنر معامله، ماهی‌گیری و فراتر از غریزه، هوش مصنوعی.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

نتیجه این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۹۷ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۴۵۲۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۳۳۰ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۲۴۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری