شیشه

شرکت شیشه همدان در صورت های مالی سالانه، سود هر سهم را ۸۹۱ ریال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت شیشه همدان در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸، سود هرسهم را ۸۹۱ریال اعلام کرد.

این شرکت طی دوره مورد گزارش توانسته سود عملیاتی را ۷۹۱میلیارد و۱۶۷ میلیون ریال، سود خالص را یک هزار و ۲۶میلیارد و ۸۴۱میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۳۶۳میلیارد ریال محقق کند.

"کهمدا" در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که با توجه به پایان یافتن عمر استاندارد کوره واحد(۱) میزان تولید بر اساس ظرفیت عملی موجود وبا فرض ادامه فعالیت کوره واحد (۱) تاپایان سال مالی به میزان ۷۰ هزار تن پیش بینی می شود. همچنین با توجه به روند فروش طی سنوات گذشته پیش بینی کرد که ۱۰۰درصد محصولات تولید شده به فروش برسد. نرخ فروش متناسب با شرایط رقابتی حاکم بر بازار تعیین می شود. این نرخ فروش برای سال مالی آتی بر مبنای متوسط نرخ فروش محصولات در تیرماه سال جاری برای کل سال برآورد شده است و هدف شرکت حفظ حاشیه سود عملیاتی فعلی است.

نرخ فروش محصولات بر مبنای شرایط رقابتی حاکم بر بازار تعیین می شود و با توجه به افزایش قیمت نهاده های تولید علی الخصوص مواد اولیه و لوازم بسته بندی مصرفی برآورد می شود که نرخ فروش افزایش یابد. همچنین نرخ خرید مواد اولیه بر اساس آخرین نرخ های خرید فعلی برای سال مالی آتی برآورد شده است.

"کهمدا" درباره برنامه های شرکت جهت تکمیل طرح های توسعه خود اعلام کرده است که عملیات ساختمانی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، تسهیلات مورد درخواست توسط صندوق توسعه ملی جهت مسدودی به نفع بانک ملی ایران به بانک مرکزی اعلام  شده و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز را تخصیص داده است. در همین ارتباط ۱۰ درصد مبلغ پروفرما به عنوان پیش پرداخت به مبلغ ۳میلیون و ۳۵۹هزار و ۵۵۷ یورو پرداخت شده و۱۰ فقره اعتبارات اسنادی مربوط به تحصیل ماشین آلات و تجهیزات توسط بانک ملی ایران اواخر سال۱۳۹۶ گشایش یافته است.

بخشی از ماشین آلات، تجهیزات و آجرها حمل و وارد گمرکات کشور شده که قسمتی از آن ترخیص شده یا در حال ترخیص است. همچنین به دلیل تحریم های موجود، امکان مبادلات بانکی برخی از اعتبارات اسنادی هنوز میسر نشده که موضوع از طرف ذینفعان، شرکت و بانک عامل در حال پیگیری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع