دارو

شرکت داروسازی آوه سینا در صورت های مالی ۳ماهه اعلام کرد که ۷۲ریال از سود هر سهم را پوشش داده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت داروسازی آوه سینا در اطلاعات و صورت های مالی ۳ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ سود هرسهم را ۷۲ریال اعلام کرد.

این شرکت سود عملیاتی را ۴۹میلیارد و ۴۳۵میلیون ریال، سود خالص را ۳۴میلیارد و ۶۰۸میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره را ۲۱۵میلیارد ریال اعلام کرد.

"داوه" در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که تولید محصولات جدید، تولید محصولات با حاشیه سود بالاتر، کاهش تولید و فروش محصولات زیان ده، بررسی و تحقیق بر روی محصولات زیان ده جهت افزایش راندمان تولید از برنامه های شرکت است. همچنین نرخ فروش محصولات به تناسب افزایش نرخ ارز ، افزایش خواهد داشت.

علاوه بر این نرخ مواد اولیه با سطح نرخ تورم افزایش ایجاد خواهد شد که با توجه به اینکه تامین ارز دارو از اهمیت خاص برخوردار بود ،  افزایشی پیش بینی نمی شود. در صورت افزایش، نرخ مواد بهای تمام شده اضافه خواهد شد.

این شرکت در توضیحات خود در خصوص جزییات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره اعلام کرد که با توجه به طرح توسعه و امکان اخذ تسهیلات دانش بنیان در نظر است که برای پروژه های مورد نظر تسهیلات کم بهره معادل ۱۲۰میلیارد ریال استفاده شود. علاوه بر این با توجه به طرح توسعه و امکان اخذ تسهیلات دانش بنیان قرار است برای پروژه های مورد نظر تسهیلات کم بهره معادل ۱۲۰میلیارد ریال استفاده شود. هزینه های مالی شرکت مطابق دوره قبل با ۲۰درصد افزایش همراه خواهد بود.

این شرکت در نظر دارد با ایجاد پروژه داروهای ضد سرطان، ۹محصول جدید در قالب داروی ضد سرطان تولید و به فروش برساند که آثار ناشی از فروش و سود و زیان در سال ۱۳۹۸ و بعد از آن خواهد بود و از سایر برنامه های با اهمیت شرکت برای دوره ۹ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع