تجارت

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و مدیریت بهره وری وزارت راه و شهرسازی معتقد است که ارتباط بورس کالا و صنعت حمل و نقل می تواند در حوزه شفاف سازی قیمت ها و راه اندازی ابزارهای مالی در این زمینه موثر باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محسن صادقی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و مدیریت بهره وری وزارت راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: موضوع راه اندازی بورس حمل و نقل طرحی است که چندی پیش از سوی مجلس مطرح شده است که در صورت رعایت برخی نکات و فراهم شدن زیر ساخت هایی می تواند طرح کارسازی برای کشور باشد. 
وی افزود: در خصوص ارتباط بورس و صنعت حمل و نقل در ابتدا باید تجربیات دنیا را بررسی کرد به طوریکه باید دید این اقدام در کدام کشورها پیاده شده و در این زمینه مطالعات تحقیقاتی علمی در سطحی معقول انجام شود.
وی با بیان اینکه به نظر می رسد بهره گیری از ظرفیت های بورس کالا و بازارهای مالی این بورس در بحث قیمت بلیت مطلوب است چراکه شفاف سازی از مولفه های اصلی بورس به شمار می رود. 
صادقی درباره نگاه وزارت راه و شهرسازی درباره این طرح گفت: در مجموع اینگونه طرح ها البته به شکل پخته و با بررسی همه جانبه و بهره گیری از روش های نوین مورد استقبال وزارت راه و شهرسازی است اما نکته‌ای که درباره قیمت گذاری در صنعت حمل و نقل از جمله قیمت بلیت مسافران باید به آن اشاره شود آن است که در بعضی از شرایط حتی وزارتخانه هم دخیل در قیمت‌گذاری نیست و برخی نهادهای دیگر در این موضوع مداخله می کنند که به این ترتیب اگر قرار باشد بورس به این حوزه ورود کند به نظر می رسد که کشف قیمت ها را باید به عرضه و تقاضا و اقتصاد بازار سپرد تا بتوان به بهترین شکل از ظرفیت های بورس بهره برد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا