زارع

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید قیمت واقعی و منطقی دلار حدود ۸ هزار تومان است و پیش بینی می شود روند کاهش نرخ ارز تداوم داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  با اشاره به کاهش نرخ ارز، گفت: اگرچه یکی از دلایل کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر و ورود دلار به کانال ۱۰ هزار تومان، مسائل سیاسی است اما علت اصلی آن را باید واقعیت‌های اقتصادی بدانیم، چراکه پیش از این نرخ ارز کاذب بود.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی افزود: قیمت واقعی و منطقی دلار حدود ۸ هزار تومان است.

سوداگران در تلاش‌اند نرخ ارز را افزایش دهند

وی اظهار کرد: در حال حاضر سوداگرانی که دلار با نرخ‌هایی بیش از ۱۰ هزار تومان خریداری کردند در تلاش‌اند تا بازار را مجدد آشفته کنند اما خوشبختانه بازار به گونه‌ای مدیریت می‌شود که دلالان نتوانند به اهداف خود دست یابند.

باید تدابیری اتخاذ شود تا نقدینگی به سمت تولید و بازار سرمایه روانه شده و سوداگری در بازار سکه و ارز کاهش پیدا کندزمینه سرمایه‌گذاری مردم در تولید فراهم شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نرخ ارز به دلیل شرایط سیاسی و موج سواری برخی دلالان افزایش یافت، اضافه کرد: دولت باید شرایطی فراهم کند تا مردم به جای سرمایه گذاری در بازار ارز، سرمایه‌های خود را در تولید به کار گیرند تا شعار رونق تولید نیز محقق شود.

پیش بینی تداوم کاهش نرخ ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تدابیری اتخاذ شود تا نقدینگی به سمت تولید و بازار سرمایه روانه شده و سوداگری در بازار سکه و ارز کاهش پیدا کند، ادامه داد: پیش بینی می‌شود در صورتی که اتفاق سیاسی جدیدی رخ ندهد، روند کاهش نرخ ارز تداوم داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان