شاخص

شاخص بورس تهران با افزایش ۳۵۹۷ واحدی رکورد جدیدی ثبت کرد و عدد ۲۷۸ هزار و ۴۶۹ واحد را نشانه رفت. شاخص هم وزن نیز با ۱۱۳۰ واحد افزایش به رقم ۷۷هزار و ۶۸ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۰۲ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۶۵ هزار و ۲۱۴ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۵۰ واحدی به عدد سه هزار و ۷۰۴ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۴ میلیارد و ۴۰۱ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۲۰ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۷۳۴ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای رمپنا، کگل و فولاد به ترتیب با ۳۰۲، ۲۷۰ و ۲۲۷ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای اخابر، حکشتی و وپاسار به ترتیب با ۷۵، ۴۸ و ۴۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، شپنا و خساپا  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و  فلزات اساسی و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، بورس تهران هم زمان با سرعت انتشار گزارش‌ ماهانه شرکت‌ها رکورد جدیدی ثبت کرد و کانال ۲۷۸ هزار واحدی را نمایش داد. به گفته بسیاری از کارشناسان روند رو به رشد شاخص بر اساس کاهش تنش های بین المللی، عملکرد مثبت شرکت ها و ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه شکل گرفته و این رشد ادامه دار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار