کد خبر 60004
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
نفت

جنگ تجاری آمریکا و چین دغدغه اصلی بازارهای جهانی شده است و سرمایه گذاران را از بازارهای جهانی دور کرده است این در حالی است که آمارهای اقتصادی ناگوار از کره جنوبی و اروپا، نگرانی ها را نسبت به اقتصاد جهانی بیشتر کرده است و تقاضا را برای نفت کاهش داده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت در معاملات امروز هم با روند منفی همراه شد و نگرانی های اقتصادی در جهان موجب کاهش تقاضا برای خرید این کالا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با رشد ۵ سنتی به هر بشکه ۵۸ دلار و ۷۱ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس آمریکا با کاهش ۰.۴ درصدی هر بشکه ۵۴ دلار و ۸۹ سنت دست به دست شد.

اجرای تعرفه های جدید بین آمریکا و چین در هفته جاری موجب ترس از ایجاد یک رکود جهانی در اقتصادهای بزرگ شده است. بر اساس این تعرفه های جدید،  آمریکا ۱۵ درصد تعرفه بر برخی کالاهای چینی اعمال کرده است و چین هم اعمال تعرفه بر ۷۵ میلیارد دلار کالای آمریکایی را اعلام کرده است.

از طرف دیگر، بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرده که اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال کمتر از حد انتظار رشد داشته و صادرات این کشور نیز تحت تاثیر جنگ تجاری میان آمریکا و چین کمتر از برآوردهای قبلی بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل