.

شرکت صنایع بهداشتی ساینا در صورت های مالی ۶ماهه اعلام کرد که طی این دوره توانسته برای هرسهم یک هزار و ۸۳ ریال سود بسازد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت صنایع بهداشتی ساینا در اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ سود هرسهم را یک هزار و ۸۳ ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۸۵۸درصد افزایش داشته است.

در گزارش منتشر شده این شرکت طی مقایسه ای که با مدت مشابه سال گذشته داشته اعلام کرده است که سود عملیاتی شرکت با رشد ۵۵۶درصدی به مبلغ ۱۵۸میلیارد ریال، سود خالص با رشد ۸۶۲ درصدی به مبلغ ۱۰۸ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره با افزایش ۳۲۱درصدی به مبلغ ۱۸۰میلیارد ریال رسیده است.

«ساینا» در این دوره ۱۵ هزار و ۹۱۷ تن انواع محصولات خود را به مبلغ میلیارد ریال به فروش رسانده است و از این محل سود ناخالص را ۲۴۵میلیارد ریال اعلام کرد. علاوه بر این برای ۶ ماهه دوم منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۸ پیش بینی کرده است که فروش ۶ماهه ۳۱ هزار و ۵۸۱ تن و به ارزش یک هزار و ۴۴۶ میلیارد ریال خواهد بود.

این شرکت در برآوردی که از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه دارد اعلام کرده است که افزایش یا کاهش قیمت محصولات با اخذ مجوز از انجمن صنعت شوینده و سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان انجام خواهد شد. همچنین با توجه به افزایش نرخ مواد اولیه آخرین قیمت خرید با رشد ۲۰درصدی، ملاک عمل بوده است.

«ساینا» در توضیحات به تشریح جزییات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره پرداخته است و اعلام کرده که اخذ تسهیلات از منابع داخلی جهت تامین سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه به موقع است.

این شرکت افزایش بهره وری عوامل تولید، بهبود کیفیت محصولات نهایی، تکمیل سبد محصولات ظرفشویی و کاهش ضایعات و دوباره کاری از سایر برنامه های با اهمیت شرکت است. از سوی دیگر شرکت با کنترل و تمرکز در مبدا به دنبال کاهش ضایعات و هزینه هاست و همچنین با نظارت کیفی بر روی احجام ظروف بسته بندی، سعی در اقتصادی نمودن ظروف است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع