.

شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در صورت های مالی ۶ ماهه سود تلفیقی هرسهم را یک هزار و ۱۶۹ ریال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ سود تلفیقی هرسهم را یک هزار و ۱۶۹ریال اعلام کرد. این در حالی است که «شیران» سود هرسهم شرکت اصلی را یک هزار و  ۱۶۲ ریال اعلام کرده است.

در صورت های مالی تلفیقی این شرکت سود عملیاتی ۴هزار و ۳۱۵میلیارد ریال، سود خالص را ۵هزار و ۴۰۹میلیارد ریال و سود انباشته قابل انتساب به صاحبان سهام شرکت اصلی را ۹هزار و ۷۹۵میلیارد ریال اعلام کرد.

«شیران» در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که مطابق با سنوات گذشته، راهبرد شرکت تولید با حداکثر ظرفیت و مانند سال های گذشته بیشتر از ظرفیت اسمی و اولویت فروش با بازارهای داخلی و همزمان صادرات به کشورهای همسایه است.

همچنین این شرکت نرخ فروش محصولات نسبت به ابتدای سال مالی افزایش بیش از ۷۰درصدی داشته است و پیش بینی می شود این نرخ با ثبات باشد. شایان ذکر است عرضه محصولات از طریق بورس کالا و بر اساس نرخ تعیین شده و مورد توافق با دفتر صنایع پایین دستی صورت می پذیرد.

«شیران» اعلام کرد که از ابتدای سال ۱۳۹۸ نرخ تسعیر خرید خوراک از پالایشگاه اصفهان از نرخ مبادله ای به نرخ سامانه نیما تغییر یافته است. همچنین نرخ بنزن نسبت به ابتدای سال مالی جاری با افزایش چشمگیری مواجه شده است.

با توجه به افزایش قانونی حقوق و دستمزد، این شرکت در پیش بینی ۶ماهه دوم سال مالی جاری لحاظ کرده است. همچنین با توجه به افزایش نرخ اجاره بهای مخازن در بوشهر هزینه های صادرات نیز در ۶ ماهه دوم افزایش خواهد داشت. همچنین با توجه به تحقق بیش از ۵۴۷میلیارد ریال سود خالص توسط شرکت بازرگانی و خدمات بندری ایران در ۶ ماهه نخست سال مالی، پیش بینی می شود در مجموع و در پایان سال مالی جاری سودی معادل ۷۰۰ میلیارد ریال از این محل شناسایی شد.

«شیران» در تشریح سایر برنامه های با اهمیت خود اعلام کرد که پیگیری تکالیف مقرر شده در مجمع عمومی عادی سالیانه در خصوص به سرانجام رساندن طرح توسعه دوم تولید LAB و نیز پیگیری مطالبات ناشی از فروش های خارجی است.  از دیگر برنامه های با اهمیت می توان به عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت فرعی (شرکت بازرگانی و خدمات بندری ایران) در فرابورس و نیز تلاش در جهت تکمیل زنجیره ارزش محصولات شرکت اشاره کرد. طرح توجیهی افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران با پیشنهاد هیأت مدیره در تاریخ  ۱۷تیر۱۳۹۸ از مبلغ ۴هزار و ۶۲۹میلیارد ریال به مبلغ ۸هزار و ۷۹۵میلیارد ریال از محل سود انباشته، تهیه شده است و به زودی جهت بررسی و تایید، به بازرس قانونی و حسابرس مستقل شرکت ارایه خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع