شاخص

شاخص بورس تهران با افزایش ۴۶۰۴ واحدی عدد ۲۹۰ هزار و ۱۷۸ واحد را ثیت کرد به رکورد جدیدی دست یافت. شاخص هم وزن نیز با ۱۷۵۲ واحد افزایش به رقم ۷۹هزار و ۲۰۴ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۱۱ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۸۵ هزار و ۹۲۹ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس به عدد سه هزار و ۷۷۰ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۳ میلیارد و ۲۵۴ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۳۶۱ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای فارس، فولاد و رمپنا به ترتیب با ۸۰۱، ۳۸۷ و ۳۶۷ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای فخاس، شبندر و خساپا به ترتیب با ۱۸۸، ۹۵ و ۲۱ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، فولاد و خساپا پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و فلزات اساسی و خودرو جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، تدپیکس در آخرین روز کاری هفته بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ واحد ارتفاع گرفت و وارد کانال ۲۹۰ هزار واحدی شد و رکورد جدیدی ثبت کرد. به گفته کارشناسان بازار سرمایه خوش بینی به گزارش عملکر شهریور ماه شرکت ها، ورود نقدینگی جدید و بهبود قیمت‌های جهانی و رکود بازارهای رقیب عوامل رشد شاخص در این هفته بود و به نظر می رسد روند رو به رشد شاخص ادامه دار باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار