زنگنه

وزیر نفت گفت: صنعت نفت ایران متوقف‌شدنی نیست و قدرت و خلاقیت خودمان را به کار خواهیم گرفت تا با روش‌های جدید راه خود را پیدا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بیژن زنگنه با اشاره به اینکه در صادرات نفت نشان دادیم آمریکا نمی تواند صادرات را صفر کند، گفت: در موضوع صادرات اقدامات خود را بیان نمی کنیم زیرا باعث می شود دشمن هوشیارتر عمل کند.

وی به برگزاری نمایشگاه ایران پلاست در هفته آینده اشاره کرد و افزود: در اواخر جهش دوم تولید پتروشیمی هستیم که تولید را به بالای ۱۰۰میلیون تن می رساند  و تولید پتروشیمی در جهش سوم به بالای ۱۴۰ میلیون تن خواهد رسید.

زنگنه تاکید کرد: در ایران پلاست خواهیم گفت که چقدر برای دوری از خام فروشی تلاش کردیم و چه برنامه هایی برای آینده داریم .

وی گفت: هرقدر تعامل با دنیا بیشتر شود این برنامه ها سریعتر انجام خواهد شد.

زنگنه با اشاره به اینکه البته اکنون نیز صنعت نفت متوقف نشده است، ادامه داد: طرح هایی که اجرا می شود ابتکاری است و با سرعت خوب جلو می رود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف قرارداد با توتال جلوگیری از افت فشار با استفاده از سکوهای تقویت فشار بود، افزود: اکنون که تحریم ها اجازه انتقال تکنولوزی را نمی دهد می خواهم تا طراحی سکوها آغاز شود زیرا در گذشته هم گفته ام که پارس جنوبی را دلار نساخت بلکه عشق مدیران و کارکنان ساخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان