شاخص

شاخص بورس تهران در اولین روز کاری هفته با افزایش ۴۵۲۹ واحدی، عدد ۳۰۴ هزار و ۴۶۰ واحد را ثبت کرد و به رکورد جدیدی دست یافت. شاخص هم وزن نیز با ۱۷۰۶ واحد افزایش به رقم ۸۵ هزار و ۲۰۶واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۲۲ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۱۴هزار و ۵۸۱ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز به عدد سه هزار و ۹۱۸ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۷ میلیارد و ۵۲۲ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۶۹۸ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۱۴۷ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای شخارک، فملی و فولاد به ترتیب با ۷۶۴، ۳۱۸ و ۲۹۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای شتران، شپنا و شبندر به ترتیب با ۲۸۷، ۱۴۲ و ۱۱۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خساپا و فولاد پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت بود و خودرو فلزات اساسی جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا،  بازار سرمایه از ابتدای امسال تا کنون در حالی بازدهی  حدود ۶۸ درصدی را به ثبت رسانده که در این مدت بازارهای ارز (دلار) و سکه به ترتیب کاهش ۱۳.۳ و ۱۲.۵ درصدی را تجربه کرده اند. به گفته کارشناسان بازار سرمایه، ورود نقدینگی جدید به بورس، رکود بازار های طلا و ارز، سیگنال های مثبت جهانی، افزایش قیمت های جهانی و انتظار برای انتشار صورت های مالی ۶ ماهه مثبت شرکت ها عوامل رشد شاخص هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار