.

شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در صورت های مالی ۶ماهه توانست برای هرسهم ۵۵ریال سود بسازد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه هرسهم ۵۵ریال سود اعلام کرد.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی را ۲۷۸میلیارد ریال، سود خالص را ۲۲۱میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۵۲۲میلیارد ریال اعلام کرده است.

پرتفوی بورسی این دوره «وهور» سودی در بر نداشت. در این پرتفوی بیش از ۲هزار سهم سنگ آهن گهر زمین وجود دارد که در پایان دوره ارزش بازار پرتفوی آن با افت ۳میلیارد و ۹۵۴میلیون ریال مواجه شده است.

کل مبلغ سهام واگذار شده این شرکت ۱۲میلیارد و ۶۸میلیون ریال است. همچنین سود واگذاری های آن به ۸۱۹میلیون ریال اعلام شده است. در صورت ریز سهام تحصیل شده «وهور» در این دوره ۴میلیارد و ۲۹۲میلیون ریال رقم خورد.

برنامه ها و اهداف این شرکت در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام شده است که اهداف آتی آن در خصوص ترکیب پرتفوی را می توان به دو بخش اهداف کوتاه مدت و بلندمدت تقسیم کرد. در اهداف کوتاه مدت که شامل یک سال آتی می شود تغییر خاصی مدنظر نخواهد بود و فقط راه اندازی پروژه های در دست تکمیل به منظور افزایش ظرفیت تولید را می توان ذکر کرد. اما در خصوص اهداف بلندمدت می توان به افزایش سرمایه گذاری در بخش انرژی های نو مانند بادی، زمین گرمایی و سایر موارد از این دست اشاره کرد.

همچنین برآورد افزایش هزینه های شرکت برای سال مالی منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸ نسبت به سال مالی قبل در حدود ۷درصد خواهد بود.

علاوه بر این برنامه های تامین مالی را می توان به بخش تامین مالی از طریق تهاتر هزینه برق شرکت های گروه اشاره کرد. در مورد هزینه مالی باید گفت که با توجه به اینکه شرکت مشمول شناسایی هزینه مالی به دلیل خرید سهام نیروگاه منجیل از سازمان خصوصی سازی است به دلیل وجود مطالبات از مدیریت شبکه برق کشور، بدهی مزبور با مطالبات تهاتر شده و بر این اساس هزینه مالی مزبور اثر نقدی بر شرکت وارد نخواهد شد. نمونه این مطلب، تهاتر اقساط یک و دو سازمان خصوصی سازی با مطالبات از مدیریت شبکه است.

در خصوص اهداف بلند مدت میتوان به افزایش سرمایه گذاری در بخش انرژی های نو مانند بادی، زمین گرمایی و سایر موارد از این دست را اشاره کرد. هزینه مالی شناسایی شده دوره در صفحه دو گزارش تفسیری مربوط به خرید اقساطی سهام نیروگاه برق سبز منجیل از سازمان خصوصی سازی در تاریخ ۲بهمن۱۳۹۶ است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه