.

شرکت سرمایه گذاری نور کوثر ایرانیان در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود در بورس با رشد ۳هزار و ۹۴میلیارد و ۷۶میلیون ریال همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت سرمایه گذاری نور کوثر ایرانیان در اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ سود هرسهم را ۲۸۲ریال اعلام کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۷۰درصدی همراه شده است.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی را یک هزار و ۴۱۱میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۴۱۱میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۲هزار و ۶۰۶میلیارد ریال اعلام کرد.

در صورت خلاصه سرمایه گذاری های «وسکاب» پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس با رشد ۳هزار و ۹۴میلیارد و ۷۶میلیون ریال همراه شده است. بهای تمام شده پرتفوی بورسی این شرکت با افزایش یک هزار و ۲۸۵میلیارد ریالی به مبلغ ۶هزار و ۶۲۳میلیارد ریال رسید. 

«وسکاب» در صورت ریز معاملات سهام واگذار شده در پرتفوی این شرکت کل مبلغ واگذاری را ۲هزار و ۷۷۱میلیارد ریال و سود واگذاری ها را یک هزار و ۴۶میلیارد ریال اعلام کرده است. همچنین این شرکت در این دوره در بورس ۳هزار و ۱۱میلیارد ریال خرید سهم داشته است.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد با توجه به این‌که تنوع ‌بخشی در پرتفوی سرمایه‌گذاری ‌ها منجر به کاهش ریسک می شود، سرمایه‌گذاری‌های شرکت با توجه به ریسک هر صنعت و بازدهی آنها انجام خواهد شد. بنابراین حوزه‌های مختلف براساس تحلیل‌های بنیادی مورد ارزیابی قرار گرفته و به وضعیت سودآوری هر حوزه در حال و آینده توجه می‌شود. در راستای تنوع بخشی سرمایه‌گذاری های بورسی، این شرکت سرمایه‌گذاری‌های خود را همانند گذشته به حوزه‌های مختلف تخصیص خواهد داد.

از سوی دیگر این شرکت در نظر دارد مرحله دوم افزایش سرمایه مصوب مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۱شهریور۱۳۹۷، از مبلغ ۵هزار میلیارد ریال به ۶هزار میلیارد ریال را پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار عملی سازد.

«وسکاب» در خصوص افزایش سرمایه خود اعلام کرده است که درصد سرمایه گذاری در بخش بورسی (شامل سهام فرابورسی و بورسی) در ۳ سال باید به ۸۰درصد برسد. همچنین پیش بینی های صورت گرفته با سناریوی بدبینانه است و تلاش شرکت این است که این نسبت ها طی یکسال و با خروج کامل از بخش املاک محقق شود. علاوه بر این با در نظر گرفتن اوراق بدهی بورسی و فرابورسی، پیش بینی می شود سهم سرمایه گذاری در اوراق سهام و بدهی طی سه سال به ۸۷درصد برسد.

با توجه به برنامه های اعلام شده، این شرکت خود را متعهد می داند که دستورالعمل شناسایی و ثبت نهادهای مالی فعال در بازار اوراق بهادار نزد سازمان را رعایت کرده و پیشنهاد هیات مدیره درخصوص درصد تقسیم سود سال مالی جاری، ۵۰درصد سود خالص در پایان سال مالی منتهی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه