شاخص

علیرضا تاجبر به حمایت دولت از بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: این حمایت نشان می‌دهد دولت بازار سرمایه را به عنوان بهترین مکان پول‌های راکد مردم شناسایی کرده و امیدواریم حمایت دولت از بورس، ادامه‌دار باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، علیرضا تاج‌بر  به رشد چشمگیر شاخص بورس در چند روز اخیر اشاره و بیان کرد: ورود نقدینگی جدید به بورس، اخبار منتشر شده در رابطه با انتشار مثبت گزارش ۶ ماهه شرکت ها و همچنین وضعیت مناسب تولید و فروش آنها زمینه رشد شاخص بورس در بازار را فراهم کرد.

وی ادامه داد: اخبار مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها از دیگر عواملی بود که باعث شد تا بازار زودتر از آنچه که فعالان بازار تصور می‌کردند صعودی شود و شاخص کانال ۳۰۰ هزار واحد را فتح کند.

به گفته عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه اخیرا شرایط مناسبی را از نظر حجم معاملات و صعود شاخص بورس پشت سر گذاشته است.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: در انتظار هستیم تا با انتشار گزارش ۶ ماه شرکت‌ها، اخبار موجود در بازار و ورود نقدینگی به بورس، رشد بازار ادامه یابد و تا ۶ ماه آینده شاهد تداوم روند صعودی شاخص بورس با شیب ملایم باشیم.

وی به هدف بعدی شاخص بورس اشاره کرد و گفت: در این زمینه نمی‌توان عدد دقیقی را مطرح کرد بلکه باید شرایط تاثیرگذار بر شاخص بورس را مورد بررسی قرار داد.

 تاج بر اظهار داشت: بخش عمده‌ای از شرکت‌های حاضر در بورس که بر روند شاخص بورس تاثیرگذارند فروشنده کالای اساسی هستند که عملکرد آنها وابسته به قیمت دلار و نرخ‌های جهانی است.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: در دو هفته گذشته قیمت‌های جهانی به دلیل وجود جنگ تجاری بین چین و آمریکا افتی را تجربه کرد که زمینه‌ساز نگرانی در بازار و ایجاد نوسان در معاملات بازار سرمایه بود.

وی با بیان اینکه اتفاقات رخ داده زمینه رشد قیمت‌ها در بازار جهانی را فراهم کرد، گفت: حجم معاملات بالا در بازار سرمایه نشان‌دهنده جابجایی سهام بین سهامداران است که این موضوع حاکی از وجود اتفاقات خوب در بورس است.

تاج‌بر به حمایت دولت از بورس در بهترین شرایط تاکید و بیان کرد: تاکنون چنین حمایتی کم‌نظیر بوده است، این حمایت نشان می‌دهد دولت هم بازار سرمایه را به عنوان بهترین مکان برای پول‌های راکد در اختیار مردم شناخته است که امیدواریم این حمایت ادامه‌دار باشد.

این کارشناس بازار سرمایه معتقد است، این مسایل در کنار یکدیگر از جمله عواملی هستند که رشد شاخص بورس تا ۶ ماه آینده را امکان‌پذیر می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه