رحمانی

ظرفیت‌های خوبی در سایر منابع مالی از جمله بازار سرمایه و صندوق‌های توسعه‌ای وجود دارد که ضرورت دارد در فرآهم آمدن مقدمات همکاری طرفین سرعت بیشتری به خرج دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رضا رحمانی در جلسه بررسی ابزارهای نوین تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، باید تسریع در بکارگیری روش‌های نوین در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی‌ترین روش‌ها محور پیگیری‌ها باشند

رحمانی گفت : تأمین منابع مالی مورد نیاز حوزه صنعت و معدن، ​ بیش از ۸۰ درصد وابسته به منابع بانکی بوده و این در حالی است که در برخی شیوه‌های تامین مالی شرایط سهل‌تر و قابل دسترس‌تر است و باید بنگاه‌ها بدان توجه بیشتری داشته باشند.
وی با تاکید بر استفاده از روش‌های نوین تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی، گفت: ظرفیت‌های خوبی در سایر منابع مالی از جمله بازار سرمایه و صندوق‌های توسعه‌ای وجود دارد که ضرورت دارد در فرآهم آمدن مقدمات همکاری طرفین سرعت بیشتری به خرج دهیم.
رحمانی اضافه کرد: طبق برنامه ششم توسعه می‌بایست ۴۰ درصد منابع بانکی به حوزه تولید تخصیص می‌یافت که درسال ۹۷، کمتر از ۲۷ درصد محقق شده که البته بیش از ۷۰ درصد آن نیز تسهیلات تمدیدی است؛ این آمار خود نشان دهنده اهمیت توجه به سایر منابع تامین مالی است.

ضرورت هدایت نقدینگی به بخش تولید
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلات به وجود آمده از محل افزایش حجم نقدینگی برای اقتصاد کشور، گفت: یکی از معضلات اقتصاد افزایش حجم نقدینگی است، تقریبا بالای ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که در همین راستا یکی از بهترین روش‌های کنترلی آثار مخرب آن هدایت این منابع سرگردان به حوزه تولید است.
رحمانی تصریح کرد: در برخی روش‌های نوین تجمیع منابع مالی خرد و هدایت آن به بخش تولید، مشوق‌های خوبی طراحی شده که باید این روش‌ها به مردم معرفی و ظرفیت‌های مالی سرگردان در سطح کشور مورد مصرف صنعت و معدن و زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در کشور باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه