دهقان

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس، معاملات روز نخست بعد از اجرای دستورالعمل جدید در بازار پایه را نرمال توصیف کرد و از انجام بیش از ۹۵۰۰ معامله در این بازار خبر داد .

روح الله دهقان در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، گفت: امروز با توجه به عملیاتی سازی دستورالعمل جدید و اجرایی شدن آن در بازار پایه، عملیات بازگشایی این بازار پس از اقدامات فشرده صورت گرفته در ۱۰ روز گذشته با ۹۵۰۹ معامله همراه بود.

وی افزود: ارزش این معاملات بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال بوده و سبب جابجایی حدود ۱۲۸ میلیون سهم شد.

به گفته دهقان، در طول ۱۰ روز کاری گذشته با همت کارشناسان شرکت مدیریت فناوری بورس بالغ بر ۲۹۰ نماد معاملاتی به همراه نمادهای حق تقدم شان طبق دستورالعمل جدید در گروه های معاملاتی خود قرار گرفته و مقررات هر گروه معاملاتی مطابق با دستورالعمل ابلاغ شده، معین و در سامانه معاملات پیاده سازی شد.

مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس، ابراز امیدواری کرد که با پیاده سازی این مقررات، در راستای حفظ حقوق سهامداران گام موثری برداشته شود.

خاطرنشان می شود: بر اساس طبقه‌بندی جدید از ۱۸۱ شرکت موجود در بازار ‏پایه، ۱۲۵ شرکت به تابلو زرد، ۴۲ شرکت به تابلو نارنجی و ۱۴ شرکت به تابلو قرمز منتقل شده‌اند و امروز‏ آن‌دسته از نمادهای قابل معامله که در تابلوهای رنگی قرار دارند بازگشایی شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه