تالار حافظ

شاخص بورس تهران با کاهش ۳۸۳۴ واحدی، عدد ۳۰۲ هزار و ۸۲ واحد را ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز با ۴۸۹ واحد کاهش به رقم ۸۶ هزار و ۳۶۹ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۲۰ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۱۲ هزار و ۱۴۶ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز به عدد سه هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۱۰ میلیارد و ۵۵۹ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۶۵۵ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۵۹۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "فخاس"، "وتجارت" و "وبصادر" به ترتیب با ۱۶۹، ۱۲۸ و ۱۱۰ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای فولاد، اخابر و کچاد به ترتیب با ۳۴۴، ۲۱۶ و ۱۹۱ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وتجارت"، "خساپا" و "خودرو" پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت بود و خودرو و فلزات اساسی جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، شاخص بورس تهران امروز با اصلاح به کار خود پایان داد و عدد ۳۰۲ هزار و ۸۲ واحد را ثبت کرد . به گفته کارشناسان بازار سرمایه تمایل  معامله‌گران برای ذخیره سود مهمترین دلیل اصلاح شاخص بود، با این حال حجم و ارزش معاملات  حاکی از ادامه روند صعودی بازار سهام است. با این حال کارشناسان می گویند ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه و عملکرد مثبت شش ماهه شرکت ها دو عامل مهم تداوم صعود شاخص هستند.

از سوی دیگر روز گذشته نیز مدیران برترین شرکت های  بورسی و فرابورسی در دیدار با دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و علی آقا محمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تبدیل تهدید تحریم به فرصت و افزایش تولید و صادرات خبر دادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار