انارکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تایید سیاست‌های بانک مرکزی در ساماندهی ارزی، گفت: دلالی در بازار ارز به حداقل ممکن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، احمد انارکی محمدی با تایید عملکرد بانک مرکزی در ساماندهی بازار ارز و سکه، گفت: مدیریت مناسب بانک مرکزی و سیاست گذاری های صحیح توانسته بازار را به ثبات قیمتی نزدیک کند.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نگهداشتن ثبات قیمتی در بازار سکه و ارز مهم‌ترین اصل در شرایط فعلی است، افزود: اینکه در شرایط کنونی بازار از تلاطم ها به دور باشد می‌تواند قیمت در بازارهای مختلف را به ثبات نزدیک کند.

وی با تاکید بر اینکه قیمت ارز باید کاهش یابد، تصریح کرد: اقدامی که بانک مرکزی در ماه های اخیر در خصوص کاهش نرخ ارز و ایجاد ثبات قیمتی انجام داده این انتظار را ایجاد می کند که روند کاهش نرخ ها ادامه یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سیاست های جدید بانک مرکزی توانسته دلالی ها در بحث خرید و فروش ارز را به حداقل ممکن برساند، گفت: وقتی دلالی در حوزه ارزی به صفر برسد به طور حتم تقاضای واقعی بر بازار حاکم شده و تلاطم قیمتی به حداقل ممکن می رسد.

انارکی محمدی ادامه داد: با مشخص شدن تقاضای واقعی در بازار ارز قیمت ها به سمت واقعی شدن حرکت خواهد کرد و به این ترتیب حباب نرخ ارز خواهد ترکید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها