طحانی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: شاخص بورس از مهرماه با توجه به ارائه گزارش ۶ ماه شرکت‌ها و نیز مسایل اقتصادی حاکم در کشور مسیر صعودی خود را ادامه می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، شاخص بورس بعد از چند روز رشد چشمگیر و ورود به کانال ۳۰۵ هزار واحد، از روز سه شنبه در مسیر نزولی قرار گرفت و در آخرین روز معاملات هفته جاری با توجه به کاهش هفت هزار و ۹۱۵ واحدی، شاخص دوباره به کانال ۲۹۴ هزار و ۱۶۶ واحد بازگشت. در همین رابطه مهدی طحانی به علت کاهش شاخص بورس اشاره و بیان کرد: شاخص بورس به صورت مداوم به رشد ۴۰ درصدی دست یافت و طبیعی است که تا حدودی بازار به دلیل شناسایی سود و افزایش عرضه از سوی سهامداران روند منفی را در پیش گیرد.

طحانی شهریور را ماه پایانی سال مالی برخی از شرکت‌های کارگزاری و سرمایه گذاری دانست و گفت: بخشی از روند منفی بازار به تسویه معاملات و کاهش اعتبار کارگزاری‌ها بر می‌گردد که به نظر می‌رسد بازار تا چند روز آینده به روند عادی خود باز گردد.

این کارشناس بازار سرمایه به جو سیاسی حاکم در کشور و تاثیر آن بر ریزش شاخص بورس اشاره کرد و افزود: اتفاقاتی که اخیرا در عرصه سیاست جهانی رخ داد بی تاثیر بر ریزش شاخص نبود که این موضوع را می توان به عنوان روال طبیعی بازار تلقی کرد .

وی گفت: شاخص بورس در مهر ماه با توجه به ارائه گزارش ۶ ماه شرکت‌ها و نیز مسایل اقتصادی حاکم در کشور به مسیر صعودی بازمی گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه