افزایش سرمایه

هیات مدیره شرکت های تراکتور سازی ایران و فرآوری مواد معدنی ایران تصمیم دارند سرمایه خود را افزایش دهند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، هیات مدیره شرکت تراکتور سازی ایران قصد دارد به مجمع عمومی فوق العاده پیشنهاد افزایش سرمایه ۷۷درصدی ارایه دهند.

«تایرا» قصد دارد سرمایه خود را از مبلغ یک هزار و ۸۰۰میلیارد ریال را به مبلغ سه هزار و ۲۰۰میلیارد ریال معادل ۷۷درصد افزایش دهد؛ این اقدام قرار است از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تامین شده و به منظور جبران مخارج سرمایه ای انجام شود.

انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است. شرکت فرآوری مواد معدنی ایران از پیشنهاد افزایش سرمایه ۴۵۰درصدی از سوی هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده خبر داده است.

«فرآور» اعلام کرده است که سرمایه خود را از مبلغ ۱۲۰میلیارد ریال به مبلغ ۶۶۰میلیارد ریال معادل ۴۵۰درصد می دهد و قرار است از محل سود انباشته تامین شود؛ این اقدام به منظور جلوگیری از خروج منابع مالی و تقسیم سود و اصلاح ساختار مالی و تامین الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی می شود.

لازم به ذکر است؛ انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع