شاخص

در معاملات امروز ، شاخص بورس تهران عدد ۳۰۲ هزار و ۱۰۳ واحد را ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز با ۴۳۹۰ واحد افزایش به رقم ۸۷ هزار و ۸۵۲ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۱۹ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۱۳ هزار و ۲۰ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز از کانال ۴۰۰۰ واحدی عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۵ میلیارد و ۳۳۵ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۱۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۲۸۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "فملی"، "فولاد" و "جم" به ترتیب با ۴۲۲، ۲۳۴ و ۲۳۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "فخاس"، "اخابر" و "وتجارت" به ترتیب با ۱۲۹، ۵۲ و ۳۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وتجارت"، "وبصادر" و "خساپا" پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و بانک و خودرو  به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، بورس تهران در آخرین روز کاری تابستان با رشد همه‌جانبه به کار خود را پایان داد و تدپیکس با افزایش ۴۳۹۰ واحد به کانال ۳۰۲ هزار و ۱۰۳ واحدی بازگشت. به گفته کارشناسان عملکرد شرکت ها در شهریور ماه، سیگنال های جهانی و کاهش تنش های بین المللی عوامل تداوم رشد شاخص هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار