فرهنگ

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس تاکید کرد ایجاد سرفصل بازار سرمایه در کتاب های درسی ضروروت امروز اقتصاد کشور است و امیدواریم در این خصوص برنامه ریزی های لازم انجام شود و مفاهیم مرتبط با سواد مالی و آموزه های بازار سرمایه به کتب درسی دانش آموزان وارد شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، روز گذشته سیدمصطفی، آذرکیش مدیرکل کار و دانش وزارت آموزش و پرورش، یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و سید روح اله میرصانعی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با هدف افزایش فرهنگ سازی در مدارس دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید با مفاهیم خلق ثروت در بازار سرمایه آشنا شوند و بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند،  گفت: شرکت اطلاع رسانی می تواند در کنار آموزش معلمین، دوره ها، همایش ها و مسابقات متنوعی را ویژه هنرآموزان دیپلم بورس برگزار کند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: ایجاد سرفصل بازار سرمایه در کتاب های درسی ضرورت امروز اقتصاد کشور است و امیدواریم در این خصوص برنامه ریزی های لازم انجام شود و مفاهیم مرتبط با سواد مالی و آموزه های بازار سرمایه به کتب درسی دانش آموزان وارد شود.

سیدمصطفی آذرکیش، مدیرکل کار و دانش وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از اقدامات فرهنگی و آموزشی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس عنوان کرد: ایجاد رشته مهارتی دیپلم بورس اقدام ارزشمندی بود و خوشبختانه امسال مدرسین بازار سرمایه دانش و تخصص جدید کسب کردند و با توجه به نقش مهم آموزش در توسعه اقتصادی کشور امیدوارم این روند تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: تربیت نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع و بازار کار با سرعت در حال پیگیری است و براساس این موضوع فعالیت‌های مشترکی در سراسر کشور آغاز شده است و هدایت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان به رشته‌هایی که اکنون و در آینده مورد نیاز بخش‌های تولیدی،‌ خدماتی و کشاورزی هستند در سند تحول بنیادین ذکر شده است.

سید روح الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار نیز عنوان کرد: اقدامات اخیر آموزشی و فرهنگی نهاد ناظر بازار سرمایه قابل تقدیر است و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار نیز آماده همکاری با آموزش و پرورش است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری