فرابورس

مدیر عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران در خصوص وضعیت تابلوهای معاملاتی بازار پایه در جلسه معاملاتی دوم مهرماه شفاف‌سازی کرد.

  به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، سیده هاجر میرخوشحال با اشاره به اطلاعیه ۳۱ شهریورماه و پیوست ‌های آن که در سایت رسمی فرابورس ایران در خصوص نحوه انجام معاملات در بازار پایه منتشر شده است، گفت: بر اساس این اطلاعیه مقرر شد دوشنبه اول مهرماه، راس ساعت ۱۲:۳۰ حراج پایانی برای نمادهای معاملاتی بازار پایه با دامنه ۶ درصد برای تابلو زرد، ۴ درصد برای تابلو نارنجی و ۲ درصد برای تابلو قرمز برگزار شود و قیمت پایانی نمادهای معاملاتی تا ساعت ۱۱:۳۰ به عنوان قیمت مرجع دامنه نوسان در حراج پایانی باشد.

به گفته او در صورتی که نمادی در روز دوشنبه تا ساعت ۱۱:۳۰ معامله نداشت، آخرین قیمت پایانی نماد به عنوان قیمت مرجع در حراج پایانی درنظر گرفته شود که به همین ترتیب نیز معاملات روز گذشته انجام شد.

میرخوشحال تشریح کرد: مطابق این اطلاعیه در روز سه­‌شنبه دوم مهرماه، قیمت مرجع برای تعیین دامنه نوسان نمادهای معاملاتی تمامی تابلوهای بازار پایه، قیمت حراج پایانی؛ یعنی حراج دوشنبه اول مهرماه است که رأس ساعت ۱۲:۳۰ صورت گرفت.

او اظهار کرد: در صورتی که نمادی در حراج پایانی معامله نداشت، قیمت پایانی نماد تا ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه اول مهرماه به عنوان قیمت مرجع دامنه نوسان روز جاری است و اگر نمادی روز گذشته معامله نداشت، آخرین قیمت پایانی نماد به عنوان قیمت مرجع تعیین دامنه نوسان نمادها در معاملات امروز در نظر گرفته شده است.

مدیر عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس عنوان کرد نوسان‌هایی که در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران نمایش داده می­‌شود، بر مبنای قیمت پایانی نمادهای معاملاتی در روز معاملاتی قبل است که نحوه محاسبه قیمت پایانی، «قیمت میانگین موزون معاملات» انجام شده است.

او با بیان اینکه ممکن است این نوسان‌ها بیش از نوسان­‌های تعریف شده برای تابلوهای بازار پایه نمایش داده شود، بیان کرد: سهامداران محترم توجه کنند دلیل این موضوع آن است که دامنه نوسان‌های نمادهای بازار پایه در معاملات امروز، بر اساس «قیمت حراج پایانی» روز دوشنبه اول مهرماه بوده است نه «قیمت پایانی» روز دوشنبه.

میرخوشحال همچنین خبر داد: در معاملات امروز به دلیل مسایل فنی، دوره سفارش گیری و انجام معاملات در تابلوهای بازار پایه با تاخیر و به شرح زیر آغاز شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس