سعدمحمدی

مدیرعامل شرکت مس در گفت‌وگو با مس پرس به تشریح عملکرد شش‌ماهه شرکت مس پرداخت و گفت: با یک برنامه‌ریزی دقیق و با حمایت وزارت صمت، ایمیدرو و کارکنان شرکت ملی صنایع مس ایران موفق به خلق رکوردهای تولید و فروش شدیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیرعامل شرکت مس  گفت: در شش‌ماهه نخست امسال تولید کاتد با رشد ۲۶درصدی و تولید ۲۷ هزار تن بیشتر از برنامه به ۱۳۲هزار و ۴۲۴ تن رسید که بالاترین تولید محصول مس کاتدی از ابتدای راه‌اندازی تاکنون بوده است.

به‌رغم تحریم‌ها و گمانه‌هایی که در خصوص توقف صادرات شرکت‌های معدنی مطرح بود ولی با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق توانستیم برنامه‌های صادراتی شش‌ماهه نخست را به ثمر برسانیممدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر و با بیان این‌که تولید آند هم رشد ۲۵ درصدی نسبت به برنامه تجربه کرد گفت: تولید آند در شش‌ماهه نخست امسال به رکورد بی‌نظیر ۱۶۳ هزار ۴۸۰ تن رسید که این مهم با وجود خاموشی کوره ذوب خاتون‌آباد محقق شد.
سعد محمدی با اعلام این‌که آمارهای تولیدی شرکت مس نشان دهنده رشد ۵ درصدی تولید مس محتوی معدنی در پایان شش‌ماهه نخست ۹۸ است اظهار داشت: تولید این محصول هم در این بازه زمانی به رقم خوب ۱۵۱ هزار تن رسید که ۷ هزار تن بیشتر از برنامه بوده است.
به گفته مدیرعامل شرکت مس آمار استخراج و تولید سنگ سولفور هم تا پایان شش‌ماهه نخست امسال به ترتیب رشد ۳ و ۴ درصدی داشته است. مضاف بر این‌که تولید کنسانتره مس هم در این بازه زمانی به رقم ۵۹۳ هزار ۷۰۰ تن رسید که نسبت به برنامه رشد ۵درصدی داشته است.
رشد ۲۷۶درصدی فروش خارجی شرکت مس
سعد محمدی در ادامه به عملکرد خوب شرکت مس در حوزه فروش اشاره کرد و گفت: به‌رغم تحریم‌ها و گمانه‌هایی که در خصوص توقف صادرات شرکت‌های معدنی مطرح بود ولی با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق توانستیم برنامه‌های صادراتی شش‌ماهه نخست را به ثمر برسانیم.
وی با بیان این‌که فروش شرکت مس نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۳۰درصدی داشته است افزود:  مجموع فروش شرکت مس در شش‌ماهه نخست امسال به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید که بیش از فروش شرکت در مدت مشابه سال گذشته بوده است.
مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که مجموع وزنی فروش داخلی شرکت در این بازه زمانی ۳۰۴ هزار تن و مجموع وزنی فروش خارجی شرکت ۱۶۷ هزار تن بوده است گفت: مقایسه درآمد حاصله از فروش داخلی و خارجی محصولات شرکت مس نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان‌گر این است که درآمد شرکت مس از محل داخل و خارج به ترتیب رشد ۲۰۶ و ۲۷۶ درصدی داشته است.
بازدهی ۳۸درصدی سهام شرکت مس
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به بازدهی مثبت ۲۰۳۸ درصدی سهام طی ۱۴ سال گذشته گفت: بازدهی سهام شرکت ملی صنایع مس ایران در سال جاری ۳۸ درصد بوده است که این مهم به‌رغم کاهش ۱۱ درصدی قیمت جهانی مس به دست آمده است.
وی با بیان این‌که شاخص کل بورس در این بازه زمانی ۶۹درصد بوده است افزود: مقایسه بازدهی بازار مس با سایر بازارها نشان دهنده این است که سکه و سود بانکی ۱۰ درصد، دلار ۱۲ درصد و انس طلا ۱۶ درصد بوده است.
سعد محمدی با اشاره به این‌که بازدهی سالیانه سهام شرکت از بدو پذیرش در بورس حدود ۱۴۶ درصد در سال بوده است اظهار داشت: همچنین مقایسه عملکرد بازدهی ۶ ماهه شرکت‌های اصلی هم‌گروه با شرکت مس در بازار بورس و اوراق بهادر بیان‌گر این است که بازدهی ملی مس  از ذوب‌آهن با بازدهی ۳۵درصدی، فولاد مبارکه با بازدهی ۳۳درصدی و فولاد خوزستان با بازدهی ۲۳درصدی بیشتر بوده است.
وی ادامه داد: در ۳۱ شهریورماه سال جاری ارزش بازار سهام شرکت به رقم ۴۰۵.۱۳۲ میلیارد ریال رسید که بالاترین رقم ارزش بازار شرکت در تاریخ شرکت مس از بدو پذیرش در بورس در سال ۱۳۸۵ تاکنون بوده است
به گفته سعدمحمدی شرکت ملی صنایع مس ایران در این بازه زمانی و بر اساس گزارش سازمان بورس  در بین شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار ، ازلحاظ ارزش بازار رتبه سوم و ازلحاظ ارزش اسمی سرمایه رتبه ششم را کسب کرده است.
رشد ۲۲درصدی فعالیت‌های اکتشافی
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به فعالیت‌های اکتشافی شرکت مس گفت: همانطور که قبلا اعلام کردم شرکت مس هیچ‌گونه خط قرمزی برای اکتشاف ندارد و آمار عملکرد اکتشافی شرکت مس ثابت‌کننده این موضوع است که تا پایان شش‌ماهه نخست ۹۸ پیشرفت فعالیت‌های اکتشافی رشد ۲۲درصدی نسبت به برنامه داشته است.
وی افزود: در این بازه زمانی در ۱۰هزار ۴۸۲ کیلومترمربع، مطالعات ناحیه‌ای در پهنه‌های اکتشافی انجام شده است و در ۱۲ هزار ۹۰۰ کیلومتر مطالعات تفصیلی-تکمیلی پهنه‌های اکتشافی صورت پذیرفته است.
سعد محمدی با اعلام این‌که تا پایان شش‌ماهه نخست امسال عملیات حفاری در ۳۵ هزار ۹۶۷ متر انجام شده است بیان کرد: خوشبختانه با فعالیت‌های اکتشافی که تاکنون صورت گرفته است به ذخایر خوبی دسترسی پیدا کردیم و موفق شدیم با افزایش ذخایر رتبه هشتم خود را در جهان در ارتباط با میزان ذخایر حفظ کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع