صالح آبادی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه شرط موفقیت معاملات تهاتری نزدیک بودن رقم واردات و صادرات است، گفت:در صورتی که این معاملات به خوبی برنامه‌ریزی شود، نقل و انتقالات پول به حداقل ممکن خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علی صالح آبادی درباره معاملات تهاتری با کشور های مختلف اظهار داشت: در حال حاضر قرارداد های مربوط به مدل‌ های معاملات تهاتری را با برخی از کشور ها داریم و اینگونه از معاملات قابل انجام است.

وی توضیح داد که با انجام معاملات تهاتری، در صورت صادرات یک محصول از سوی یک تولیدکننده یا بازرگان ایرانی، حساب آن فرد حقیقی یا حقوقی در بانکی در کشور مقصد به پول ملی طرف مقابل شارژ می‌شود و بانک‌های ایرانی معادل آن مبلغ را به ریال در داخل به وی پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: در صورتی که وارداتی نیز از یک کشور دیگر انجام شود، ما می‌توانیم حساب صادرکننده خارجی را از محل منابعی که در آن کشور داریم، پرداخت کنیم.

صالح آبادی تصریح کرد: شرط موفقیت معاملات تهاتری آن است که میزان صادرات و واردات دو کشور به یکدیگر نزدیک باشد و در صورتی که قرارداد های مربوط به معاملات تهاتری به خوبی راه بیفتد، میزان نقل و انتقالات پول به حداقل ممکن خواهد رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها